MaximusCZ123

Co znamená monologie?

Nejlepší odpověď
annas

Víte, co je monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci hovor jedné osoby, který není součástí dialogu, tedy rozhovoru.

Stejně tak co jsou monologické metody (vysvětlování, výklad, přednáška, popis, vyprávění, pojednání, proslov, projev atd. )

Monologie souvisí s monologem, užívá se ve významu oslavný, přehnaně působící proslov.

Další odpovědi
zjentek

verbální monologie je mluva jedný osoby, který nikdo neskáče do řeči ..třeba přednáška, nebo vyprávění známýho po návratu z cesty kolem světa a hlavně vysvětlování či komentář manželky

gecco

Kontext by nebyl?
😉
´Něco´ prezentovaného formou monologu, prezentovaného ´sám za sebe´.

gecco

Zjentek → ty nemáš manželku, že ne?
😉
Jinak by sis takhle ´nefoukal´…
;-DD

zjentek

,))) ..stačí otevřít oči mezi lidma ..to se nemusíš ani ženit

gecco

;-DD