reika

Co znamená logo žáby na obalu čokolády?

Čokoládu jsem koupila v Lidlu. Slyšela jsem, že je to ekologické označení, někdo říká, že se do čokolády přidává hmyz… ☹ Že to není pravda?

Nejlepší odpověď
Emefej

Certifikát Aliance deštných pralesů – znamená to, že kakao bylo vypěstováno ekologicky šetrným způsobem (bývá to i na banánech).

Další odpovědi
Ametyst

Navrhuji přečíst si složení, ingredience. Pokud je tam obsažen hmyz, je označen jako E 120, E 904 atd.

cappuccino

Karmín E120 – Běžně se získává z vysušených těl samiček hmyzu zvaného Doctylopius coccus neboli nopálovec karmínový.
Šelak na etiketách potravin najdete většinou pod názvem E904. Používá se jako čistící látka a to zejména na bonbony, žvýkačky, čokolády a dokonce někdy i na ovoce a zeleninu.
Šelak – Jedná se o výměšek stejnokřídlého hmyzu, který můžete znát pod názvem červec lakový.

Dulezite je cist slozeni!!

orwell

Logo žáby? No tak v tom má prsty určitě quentos. Jedině on by to mohl vysvětlit.

Fau

Co když je na obalu pouze žába a nejsou vypsaná uvedená E čka? Může tam být hmyz? Děkuji za odpověď.

No j fk kg H

https://youtu­.be/3tXVl9wkn0k?si=kWSzB­9bJxjQ2p_so

cochee

Jestli do sebe nechceš ládovat hmyzí věci, tak sleduj extrémně pozorně složení věcí, které mají v názvu „protein“ – proteinové tyčinky a podobné nesmysly.