mapex

Co znamená když někomu křivdim ?

Nejlepší odpověď
annas

Když někomu někdo křivdí, tak je k němu nespravedlivý, odsuzuje ho za určitý čin, který třeba nespáchall atd.

Je to tedy falešné obvinění, které se zakládá na neúplných či zkreslených informacích, často vytržených z kontextu, obvinění bez pádných důkazů atd.

Často vychází vychází z toho, že „jedna paní povídala“, z manipulace s fakty ve snaze ublížit, ze msty, ze závisti či nenávisti apod.

Bohužel někdy trvá dlouho, než pravda vyjde najevo. Člověk, jemuž někdo ukřivdil, ztratí k dotyčnému důvěru.

„Kdo nezabrání křivdě, je stejně vinen jako ten, kdo ji spáchal“ – to je zákon Apačů. – Nšo-či ve filmu Vinnetou

Další odpovědi
Luxx

znamená to, že se k němu chováš nespravedlivě

da ny

Že jsi nespravedlivý ( a možná i „jouda“ :D) !
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C5%99iv­da

Agneta

Co to znamená? Tak se podívej! http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-by-hillary-clinton-byla-dobra-prezidentka-usa
Nikdo ze zdejších matadorů mi nedal odpověď! Poslali za sebe jen přihlouplé nicky s nejblbějšími odpověďmi!
Přitom by se na tu otázku dalo tak odpovídat!

anonym

To znamená,že vidíte místo něho jeho dvojníka.

johana 56

Křivdu si lze vyložit různě.
Úmyslná a vědomá křivda – pomluvy,lži,od­suzování apod.,znamená,že někomu ublížit nebo ponížit druhého chci s jistým pocitem vítězství.
Nevědomou a neúmyslnou křivdu mohu přivodit svými pocity nebo z doslechu.Např. znám člověka,kterého posuzuji dle svých měřítek,jen odhaduji jeho schopnosti a možnosti.Nezeptám se a on možná překvapí něčím,co bych od něj nečekala.