Co znamená, když je za názvem filmu uvedeno 3D

Co znamená, když je za názvem filmu uvedeno 3D ??? předpokládám, že to znamená, že film je trojrozměrný. ale co já vím, tak jediné takové filmy se hrají v IMAXU

Nejlepší odpověď
nikolkap

Já si myslím že si nasadíš brýle a vypadá to jako kdyby si byla v tom filmu,co se přehrává.

Další odpovědi
nonnel

3D znamená, že film je se speciálními brýlemi zobrazován třírozměrně. Dříve se dělaly takové fotky, které se nasadily do držáčku a když se na ně člověk podíval přes tento držáček, tak měl pocit, že je součástí té fotky. Je to optický klam, ale blahodárný.

xindel

U filmu to neznamená vůbec nic, pouze „lákavější“ název. Pouze např zmiňovaný imax apod jsou schopné některé filmy přehrávat opravdu v třetím rozměru.

anonym

V dnešní době se síť 3D kin velice rozšířila, každé větší kino s více sály si většinou předělá jeden ze sálů na 3D. S tím, že nedostanete takovou kvalitu filmu, jako v přímo dělaném sále na 3D promítání.. Jinak pokud je to uvedeno za názvem, tak by film měl být v trojrozměrné kvalitě

92anet

hraji se ve vsech kinech, dostanes k tomu akorat papirove bryle a pres nej vidis takovy trojrozmerny efekt