Adula.57

Co znamená, když je v krvi moc bílkovin?

Dobrý den,
Jaké je norma bílkovin v krvi? Právě mi přišli výsledky a mám vysoké množství bílkovin. Je to moc špatně? Z čeho to je a jak se to dá napravit?

Děkuji za rady. Doktor mi to řekl až teď, když jsem byla na předoperačních testech. Zatím to prý není nijak hrozné, ale ráda bych se vyvarovala problémům.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si článek, kde se o bílkovinách dovíte víc. Kdysi jsem měla rovněž zvýšenou hodnotu, ale urolog doporučil zvýšit pitný režim, omezit špenát a podobné potraviny.

Poslal mě na operaci, objevil při cystoskopii kámen v močovodu. Je to už dávno, takže si už víc neuvědomuji. ,

Takže příčinu by měl zjisit lékař.

http://www.ste­fajir.cz/bilko­vina-v-moci

Ad arygnoc, občas je třeba otevřít odkaz a nezatracovat net. Informace, které jsou v něm, vliožil lékař a jsou určeny studentům medicíny. Jde o všeobecnou informaci, samozřejmě poslední slovo má lékař.

Další odpovědi
gecco

Zřejmě málo piješ…
😉
Jo – je to „dost špatně“ – zbytečně zatěžuješ játra a ledviny, případně ti hrozí cévní problémy…
___
Doktor ti to neřek´?
___________________
Více pij – slabý čaj, obyčejnou vodu (ne perlivou), vinný střik…
😉
Zlepší se to…
😉

arygnoc

nestanovujte si diagnózu sama, rozhodne dôverujte lekárovi – nepoznáme príčiny, pre ktoré vás doktor na vyšetrenie poslal.

orientačné informácie, ktoré ROZHODNE nenahradia lekársky názor ani diagnózu:

referenčné hodnoty proteínov v krvi závisia od laboratória a použitej metódy:
celkové proteíny
dospelí: 6,4 – 8,3 g/dl
deti staršie ako 3 roky: 6,0 – 8,0 g/dl
albumín
dospelí: 3,5 – 5,0 g/dl
deti: 3,2 – 5,4 g/dl
globulíny: 2,8 – 4,4 g/dl
albumín/globulín ratio: >1

význam vyšetrenia:

albumín v sére informuje o stave výživy, o onkotickom tlaku; albumín v sére stanovujeme aj pri chronických ochoreniach obličiek.
abnormálne hodnoty globulínov sú indikáciou na ďalšie špecifické vyšetrenie sérových proteínov elektroforézou.
nízke a/g ratio poukazuje na progresiu choroby a je indikáciou na špecifickejšie vyšetrenie bielkovín v sére elektroforézou.

zvýšené hodnoty môžeme nájsť pri:
celkové bielkoviny:
dehydratácii.
hyperimunoglo­bulinémii.

albumíny:
dehydratácii.

globulíny:
zápalových procesoch v organizme
mnohopočetnom myelóme
ochoreniach spojivového tkaniva
sarkoidóze
cirhóze pečene
chronickej alebo aktívnej hepatitíde.

nezabudnite – podstatný je názor lekára, nie ten, čo sa dočítate na webe.

😉

mosoj

Nedá se odpovědět proteinů je hafo.

http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/zdravi-a-pece/seznam-zdravotnich-vysetreni/bilkoviny-proteiny-v-krvi

Jestli jste si nevšimli jedná se o hodnoty v séru, nikoliv v moči !
Pokud by byly v moči jednalo by se o nedostatečnost ledvin.

anonym

Zkus si Adulko pročíst některé rady zkušených co přispívají na fora ve zdarvotnoctví a mají s tím nějaké zkušenosti.
http://www.pru­vodcevyzivou.cz/ne­dostatek-vs-nadbytek-bilkovin-jak-se-projevuje-v-nasem-tele/
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=m%C3%A1lo+b%C3%A­Dlkovin+v+krvi

Lamalam

Na tvé dotazy může kvalifikovaně odpovědět pouze lékař.

arygnoc

@annas:

ale práve naopak, ja net nezatracujem.
je to vynikajúce médium, čo sa týka prístupu k informáciám.

ale:
niekedy môžu byť zlé informácie (včítane tých mojich) škodlivé alebo až nebezpečné, čo s najmä zdravia týka.
jedine lekár pozná CELKOVÝ stav pacienta a vie primerane vyhodnotiť namerané hodnoty toho ktorého testu.

získané informácie sú dobré na to, keď chce byť človek v obraze, horšie je, keď potom s týmito informáciami príde do hospody a po piatich pivách začne „ordinovať“.

o alternatívnej medicíne a pošukoch – výživových poradcoch a podobných sa ani nebavíme – k tomu sa našťastie pre tazateľku táto debata nezvrhla.

takže net áno – ale nie sa ním riadiť.
využívať iba ako informačné centrum, nie diagnostiku a liečbu.

😉

annas

Ad arygnoc
V pořáxku, zřejmě jsem špatně vaše slova pochopila. Proto při vyhledávání upřednostňuji odborné stránky, kde jsou informace věwrohodnější.

Samozřejmě na alternativní medicínu mám jiný názor, ale v ttmto případě o ni nešlo. 🙂