Standaa

Co znamená „každým coulem“?

Doplňuji:
Děkuji za odpověď…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

je každým coulem.
/skrz naskrz, úplně, po všech stránkách/
http://www.ci­tatyaromantika­.estranky.cz/clan­ky/lidova-rceni-frazeony/c--c--frazeony.html

Další odpovědi
annas

coul = déková míra, řemeslnicky palec . K nám převzato z německého Zoll. – SNČ

Každým coulem – tak jako se postupně měří, tak přeneseně – dělám něco kousek po kousku, postupně, v každém případě, komplexně, až je vše hotové.

dudu

Každého 2,54 cm.

Clouseau

Je potřeba chápat jako jednotku délky… Tj volně přeloženo každým centimetrem, neboli celou svojí délkou, nebo prostě stoprocentně.

Pepa25

Po všech stránkách.
Pokud vím, tak to používají i v angličtině (every inch a gentleman) a němčině (jeder Zoll ein Gentleman).
Coul je jednotka míry (palec) a je to IMHO původem z němčiny.