Mofli

Co znamená gay-friendly hotel?

U některých hotelů je uvedeno, že jsou gay-friendly. Vím, že doslova to znamená, že jaksi mají rádi gaye, ale jak se to v praxi projevuje? A naopak, co když hotel není gay-frinedly? nebo je to jen trik nalákat gaye a je to totéž. Díky.

Nejlepší odpověď
quentos

„Gay friendly“ je mezinárodní označení míst, politických aktivit, lidí nebo institucí, kteří usilují o vytvoření prostředí přátelského vůči gayům, lesbám…" více viz odkaz. Tedy ne že by je přímo „měli rádi“, ale „jsou k nim přátelští“, tudíž se snaží o vytvoření prostředí, v němž se nebudou cítit diskriminování. Jak dál uvádí odkaz, někdy bývají jako gay-friendly označena celá města, podrobněji viz tamtéž

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Gay_fri­endly

Další odpovědi
atriplex

Představte si to asi takto. Jste muž, žijete s mužem a chcete jet na dovolenou. Vyberete si hotel gay-friendly. Když tam přijedete, tak se nikdo nebude pozastavovat nad tím, že chcete manželskou postel, že se k sobě navzájem chováte jako partneři a pod. Heterosexuální člověk na službách hotelu nic nepozná.

Také máte pravdu v tom, že je marketingový tah (pokud není majitel hotelu také gay), protože je všeobecně známo, že gayové mají mnohem vyšší životní standard a příjem (nemají děti), takže mohou víc utrácet.