Co značí tyátr/tyjátr?

Nejlepší odpověď
quentos

„divadlo“, „scéna“, ovšem nutno podotknout, že pouze v přeneseném slova smyslu (ač zjevně odvozeno z něm. Theater – doslova „divadlo“) – „udělat (kvůli něčemu) divadlo“, „ztropit scénu“ apod.

Další odpovědi
cochee

Divadýlko, ve smyslu chování člověka, nikoli malé divadlo s herci a jevištěm.

zjentek

je to to, co člověk dělá, aby tím maskoval to, co už udělal ,)