delfin

Co zahrnují náklady na společnou elektriku v soukromém bytovém domě?

Co zahrnují náklady na společnou elektriku v bytovém domě a jak je vyúčtovat.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mělo by to zahrnovat kWh a měsíční plat-tedy to co účtují energetické závody a k tomu ještě třeba poplatek za revize elektro.
Rozúčtovat už je těžší, jelikož někdo svítí víc, někdo míň. ale účtuje se to počtem obyvatel v domě-ne bytů.
Je tam třeba 6 bytů a v něm bydlí x nájemníků. Celkovou částku vydělit počtem všech nájemníků a pro jednotlivé byty vynásobit počtem uživatelů v bytě.

elektrikář

Náklady jsou na svícení, výtah, ventilaci. oběhová čerpadla v kotelně. poplatek za elektromněr.