Mp2

Co vypovídá o člověku to, že nemrká?

Chci se zeptat z psychologickeho hlediska..

Mám kolegu a vběhem pulhodinovych porad jsem si nevšiml, ze by mrkal.

Ptal jsem se, on to ani nevnímá a hodne se tomu divil.
Co to.muze byt ? Drogy ? Já nevim.. :D

Dík

Nejlepší odpověď
anonym

O něm to vypovídá jen, že se soustředí na probírané téma. Mrknutí totiž kromě zvlhčení oka slouží i k uvolnění napětí z přílišného soustředění. Viz https://www.men­tem.cz/blog/mrk­ani/

O tobě to vypovídá, že na poradách řešíš blbosti 🙂

Hlavně to nedělej nápadně, když budeš na příští poradě celou dobu pozorovat mouchu, a pak řešit proč lítala jen doprava možná už tě na té další nebudou vůbec potřebovat 🙂

Další odpovědi
elkon

Soustředěnost.

annas

Co o něm vypovídá? Že sedí dlouho u PC,

"Při práci s počítačem se zpomaluje mrkací reflex a delší pohled na detail způsobí menší svlažování oka, méně se mrká, oko osychá. Klimatizace oči proudícím vzduchem vysouší.

Někdy to souvisí i se složením slz.

Říká se, že syndrom tzv. suchého oka se objevuje víc u žen, ale platí i pro muže.. .

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/syndrom-sucheho-oka-priciny-a-leceni-

Člověk mrká automaticky asi 15× – 20× za minutu. Takže záměrné nemrkání by způsobilo zdravotní problémy,.

https://www.qu­ora.com/What-happens-if-you-dont-blink-for-a-substantial
.....

Nový výzkum – vědci zjistili, že málo mrkají děti s autismem., potřebují vidět celou tvář.

https://www.spec­trumnews.org/new­s/cognition-and-behavior-people-with-autism-dont-blink-in-sync/

marci1

Trpí zřejmě syndromem „suchého oka“. 🙂
Tyto potíže mohou mít osoby, kteří tráví hodně času u počítače nebo v klimatizované místnosti. Při práci s počítačem se zpomaluje mrkací reflex a delší pohled na detail způsobí menší svlažování oka, méně se mrká, oko osychá. Klimatizace oči proudícím vzduchem vysouší. Pomohou tzv. umělé slzy.
Syndrom suchého oka ale může vzniknout i z jiného důvodu, než je osychání oka a to tím, že člověk nemrká. Příčinou může být špatné složení slz.I v tomto případě pomáhají takzvané umělé slzy.

Zdroj: https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/syndrom-sucheho-oka-priciny-a-leceni-6348120

Kelt

Každý by měl mrkat několikrát za minutu. Možná se soustředí, možná koncentrovaný, možná je to jen oční napětí. Pokud se mu nezhoršuje zrak a nebolí ho oči ani hlava, tak mu stačí odpočinek během noci.

mosoj

Že pokud nebude mrkat, poškodí si rohovku. Účel mrkání je vlhčení oka!! Pokud je člověk v narkóze má otevřené oči. Anesteziolog je musí vlhčit!!!!!

aliendrone

Vyjma již napsaného to může znamenat (pokud na někoho hledí) např. i „psychické podrobování“. Prostě takový souboj, „duševní páka“ – kdo první uhne pohledem/mrkne – PROHRÁL. Vhodné pro začátečníky. ;)