dust8

Co všechno může způsobovat, že u wifi ikony je vykřičník a internet nejde, ale v připojeních je napsáno připojeno?

Co všechno může způsobovat, že u wifi ikony je vykřičník a internet nejde, ale v připojeních je napsáno připojeno a lan kabelem to funguje?

Odpovědi
Justin1

To znamená, že připojení k bezdrátové síti funguje (takže pokud jsou například dvě zařízení připojená k té bezdrátové síti a na jednom z nich běží FTP server neboli eftýpko, tak to druhé zařízení má na to eftýpko přístup), ale připojení bezdrátové sítě k internetu nefunguje. Pokud přitom funguje připojení počítače kabelem, může to být tím, že poskytovatel připojení k internetu umožňuje přístup k internetu jenom tomu zařízení, jehož MAC adresa byla u poskytovatele zaregistrována, a wifi router má jinou MAC adresu než počítač připojený kabelem napřímo bez routeru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Někdy se taky stává, že je to spojeno, ale internet není k dispozici. Bývá to,když, hodně klesne rychlost.