RyuzakiKate

Co všechno jste si schopni vyrobit sami a být tak méně závislí na výrobcích?

Např. upéct, ušít, vyřezat něco ze dřeva, svářet, vypěstovat, postavit, případně opravit…
Za mě by to bylo třeba pečení chleba a sušenek, výroba přírodní kosmetiky (míchání olejů a mastí) a domácí drogerie (čistič na povrchy), míchání bylinných čajů, pěstování bylinek… Třeba by se ještě něco našlo. Do budoucna bych se třeba ještě chtěla zdokonalit v háčkování, pořídit si šicí stroj… a tak.

Nejlepší odpověď
Kepler

Leccos si uvařím i upeču. Na řemeslné práce už moc nejsem, prsty neposlouchají, ale dřív jsem zvládl kompletní servis a opravy kola i domácí opravy – vyměnit zásuvku nebo vypínač, vodovodní baterii, vyrobit a zavěsit poličky apod. Teď se pomalu chystám vyrobit si vlastní skoroklimatizaci, vedra tu budou coby dup.

Další odpovědi
Drap

Téměř cokoli od jídla vypěstovat., lecos opravit, postavit, vyrobit. Bylinky se u nás využívají odjakživa, jak o čajů, sirupů. z některých se dělají masti, nebo bylinné oleje. Téměř cokoli ušít, obstarat si tropení, řemeslníka jsem doma neměl už snad 15 let.Je toho spousta, tyo stránky by na to nestačili.

Emefej

Byl jsem zdatný ve výrobě domácích destilátů.

paul1

Zvládnu i přes vysoký věk skoro všechny práce okolo domu, pěstuje si sami zeleninu, v menší míře brambory, máme bylinkou skalku, mám rád práci s dřevem.
Na co už nestačí, to je lezení po střeše, teď nás čeká oprava – opláštění komína, máme už dojednaného známého odborníka.

Michálek1245

Tak jelikož jsem muž, tak si udělám spoustu věcí doma. Jakože poličky, skříňky a takhle. Leccos si taky opravím. Manželka je zase vyučená švadlena, takže si občas něco spíchne a tak. A pak taky třeba vánoční ozdoby z háčkovací příze, které letos dělala a byly fakt moc pěkné. :) Takže já bych si rozhodně v tomhle ohledu nestěžoval. Jsme hodně soběstační. A o jídle, protože si pěstujeme ovoce i zeleninu, nemluvím.