Avatar uživatele
RyuzakiKate

Co všechno jste si schopni vyrobit sami a být tak méně závislí na výrobcích?

Např. upéct, ušít, vyřezat něco ze dřeva, svářet, vypěstovat, postavit, případně opravit…
Za mě by to bylo třeba pečení chleba a sušenek, výroba přírodní kosmetiky (míchání olejů a mastí) a domácí drogerie (čistič na povrchy), míchání bylinných čajů, pěstování bylinek… Třeba by se ještě něco našlo. Do budoucna bych se třeba ještě chtěla zdokonalit v háčkování, pořídit si šicí stroj… a tak.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Leccos si uvařím i upeču. Na řemeslné práce už moc nejsem, prsty neposlouchají, ale dřív jsem zvládl kompletní servis a opravy kola i domácí opravy – vyměnit zásuvku nebo vypínač, vodovodní baterii, vyrobit a zavěsit poličky apod. Teď se pomalu chystám vyrobit si vlastní skoroklimatizaci, vedra tu budou coby dup.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Téměř cokoli od jídla vypěstovat., lecos opravit, postavit, vyrobit. Bylinky se u nás využívají odjakživa, jak o čajů, sirupů. z některých se dělají masti, nebo bylinné oleje. Téměř cokoli ušít, obstarat si tropení, řemeslníka jsem doma neměl už snad 15 let.Je toho spousta, tyo stránky by na to nestačili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Byl jsem zdatný ve výrobě domácích destilátů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Zvládnu i přes vysoký věk skoro všechny práce okolo domu, pěstuje si sami zeleninu, v menší míře brambory, máme bylinkou skalku, mám rád práci s dřevem.
Na co už nestačí, to je lezení po střeše, teď nás čeká oprava – opláštění komína, máme už dojednaného známého odborníka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Tak jelikož jsem muž, tak si udělám spoustu věcí doma. Jakože poličky, skříňky a takhle. Leccos si taky opravím. Manželka je zase vyučená švadlena, takže si občas něco spíchne a tak. A pak taky třeba vánoční ozdoby z háčkovací příze, které letos dělala a byly fakt moc pěkné. :) Takže já bych si rozhodně v tomhle ohledu nestěžoval. Jsme hodně soběstační. A o jídle, protože si pěstujeme ovoce i zeleninu, nemluvím.

Nový příspěvek