vercik

Co vše se musí po porodu zařídit?

Chci se zeptat co vše je nutné udělat po porodu.Jako kam miminko nahlásit a co vše zařídit.

Nejlepší odpověď
panenka

zavolej dětské lékařce,nahlasit tvé dítě na zdravotní pojičtovně aby ti vystavili pro miminko kartičku, pakvyčkej na rodný list dítěte zajdi na městský úřad kde se vyplácí mateřská vypiš potřebné papíry na porodné,přídavky

Další odpovědi
Nuk nuk

Formulář ohledně jména dítěte budete vypisovat už před porodem a s matrikář si jej zapíše již v porodnici.
Brzy po porodu (jestli si to dobře pamatuji, je to do 8 dnů) budete muset ale zajít na matriku v místě, kde se miminko narodilo a vyřídit tam jeho rodný list. To ale může udělat tatínek.
Až budete mít v ruce RL, je třeba si u MÚ zažádat o porodné.
Pokud jste tak ještě neučinila, pak musíte také pdat u svého zaměstnavatele žádanku o PPM. Pokud na ní nemáte nárok, zažádáte si na MÚ spolu s porodným také o peněžitou pomoc v rodičovství.
Jste-li OSVČ, nahlašte změnu také na Správě sociálního zabezpečení a na zdravotní pojišťovně. Je to kvůli výšce záloh.

Džanička

Zavolejte dětské lékařce,zda s mimi můžete přijed na kontrolu,až přijedete z porodnice,pop­řípadě s ní domluvte termín kdy přijede k vám domů,a mimi prohlédne tam,pak už Vám sama řekne,co je dál potřeba udělat.Pošle Vás na kyčle..Potom si zajděte s rodným listem na sociálku a vyplňte si dotazník aby Vám bylo vyplaceno porodné,dnes je to myslím 13000 kč,to Vám vyplatí asi do třech týdnů,někdy dříve.