BEAES

Vyplácí se porodné??

A kde se o něj žádá a co je k tomu potřeba?? Pokud jste ho nedávno někdo dostal, napište, jak to nyní chodí a kolik vlastně dávají, díky.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zažádáte na Úřadu práce,oddělení SSP, 13.000,–
Při podání žádosti potřebujete vyplněný formulář,občanku a rodný list dítěte (případně jeho ověřenou kopii)
Doplňuji:
Já jen doplňuji,žádost o porodné si můžete stáhnout kdekoliv z netu,nemusíte ji vyplňovat až na úřadě,ale pěkně v klídku doma,je také hodně pravděpodobné,že Vám tuto žádost dají v porodnici,kde porodíte.

ke stažení třeba zde:
http://vzoryz­darma.blogspot­.com/2008/06/po­rodne-zadost-formular-zadosti-o.html

Další odpovědi
panenka

O porodné můžete požádat až se vám miminko narodí a budete mít jeho rodný list.S rodným listém vaší občankou si zajděte na váš okresní nebo městský úřad tam kde se vyplácí přídavky,socialka oni vám tam dají papíry k vypsání až je vypíšete odevzdáte jim to tam a do 30 dní vám přijde porodné.