user99

Co vše obnáší prodej bytu (právnicky)

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo ví co přesně papírově obnáší prodej bytu (co vše musí být ve smlouvě,…)?

Nejlepší odpověď
gecco

Musí obsahovat:

  1. smluvní strany (prodávající, kupující)
  2. předmět koupě (přesné označení nemovité věci)
  3. kupní cena (konkrétní výše, či alespoň způsob jejího určení, splatnost, způsob úhrady)
  4. projev vůli prodávajícího převést úplatně své vlastnické právo
  5. určení okamžiku převzetí nemovité věci

___
Ale cokoli dalšího tam neuvedeš, riskuješ případné ´nedorozumění´ mezi smluvními stranami (takže minimálně ještě doplň stav nemnovitosti, který k převzetí předpokládáš, definici nebo absenci dalších závazků na nemovitosti váznoucích…).
😉
Čím bude smlouva smysluplně obsáhlejší, tím menší je pravděpodobnost, že na tebe vypadne nějaký ´kostlivec´.