WTLS

Co vše je za potřebí koupi lesa?

Zdravím, co vše potřebuji na to, abych si mohl koupit kus lesa, jedna se o cca 29000m²

Nejlepší odpověď
elkon

Les není dobrá investice, musíte se o něj starat a i přes to, že je váš, nemůžete zde podle lesního zákona kácet bez povolení. Další problém je, že při rozšíření nějakého škůdce mimo váš les, odpovídáte za příslušné škody, které škůdce způsobí na jiných lesních pozemcích, pokud se prokáže, že škůdce přišel z vašeho lesa a neudělali jste patřičná opatření.

Další odpovědi
Drap

Kromě peněz a způsobilosti ještě někoho, kdo chce les prodat. Potom už jen sepsat kupní smlouvu, vyřídit na katastru a zaplatit.

Rokio

Hlavně peníze a způsobilost k právním úkonům.

kelley

Pozor, i pokud bude les váš, nemůžete si tam v žádném případě dělat co chcete. Od státu dostanete přiděleného lesního hospodáře příslušnou licencí, který vám bude nařizovat/scha­vlovat co, kdy ja jak musíte/smíte ve vašem lese dělat…