jmachan

chci si koupit motorovou pilu .ale at ma vse nej. NA ZAHRADU A DO LESA.poradte

Nejlepší odpověď
anonym

Má být i se zahradním grilem?

Zkus se podívat sem, snad Ti tro s výběrem pomůže:

Jak vybrat motorovou pilu, PEDDY.cz – nejlepší nářadí

Nářadí PEDDY.cz – nejlepší nářadí, Jak vybrat motorovou pilu – Elektrické nářadí, Ruční nářadí, Zahradní technika, Kamna a vytápění, Obráběcí stroje, Svářecí technika, Stavební stroje, Zahradní nábytek, Instalatérské potřeby …

www.peddy.cz/jak-vybrat-motorovou-pilu

Další odpovědi
anonym

STIHL – ka , nejlepší je pilka !

jirkajirka

Motorové pily: Důležitý je výkon i cena

Čím lepší pila, tím více wattů a komfortních doplňků |

Nejdůležitější je vědět, kde budete s pilou nejčastěji pracovat, jestli uvnitř, nebo venku, na zahradě, či naopak v lese. A odborníci radí: na značce nezáleží, důležitý je výkon motoru a cena.

Elektrické pily i do garáže
Nejlevnější z celého sortimentu jsou elektrické pily. Jejich nevýhoda je zřejmá: neobejdou se bez proudu. Plus naopak je, že jsou tišší a nevytvářejí spaliny – je tedy možné s nimi pracovat v uzavřených prostorách.

„Nedají se ale použít na dešti či ve vlhku,“

Úplně nejlevnější elektrické pily lze v hypermarketu koupit už za 1500 korun. „Tuto superlevnou asijskou produkci na jedno použití bych nekupoval. Na většinu z nich neexistují ani náhradní díly, v záruce se mění kus za kus a potom ji můžete vyhodit,“
„Nezáleží ani na značkách, motory stejně vyrábějí dvě nebo tři firmy. Pokud je výrobce z USA nebo Evropy, nenarazíte v hladině od tří do šesti tisíc korun na špatnou pilu,“ Cena roste úměrně výkonu: čím lepší pila, tím více wattů a komfortních doplňků. A čím silnější dřevo, tím je třeba větší výkon. Ty se pohybují zhruba v rozmezí 1600 až 2200 wattů.

Benzinové pily: hobby, nebo farmářskou?
Pokud alespoň občas budete chtít prořezat třeba stromky na zahrádce, potřebujete pilu se spalovacím benzinovým motorem.

„Jejich velkou předností je možnost používání v terénu, nejsou omezovány kabely. Ve srovnání s pilami elektrickými je nepatrně náročnější obsluha i údržba – nejdůležitější je dbát na správný poměr míchané palivové směsi a na údržbu filtrů,“ Motorové pily se dělí do tří kategorií: hobby, farmářské a profesionální. „Ty první, s obsahem motoru od 39 po zhruba 55 kubických centimetrů, bych doporučil majitelům zahrad, kteří někdy dělají prořízku stromů, eventuálně lidem, kteří občas nařežou dříví do krbu. Kdo topí dřevem v rodinném domku, potřebuje alespoň kategorii farmer, která má robustnější konstrukci a výkonnější motory od 55 do 70 kubíků,“ V hobby kategorii se ceny pohybují zhruba od 6 do 12 tisíc korun, pily „farmářské“ přijdou na 14 až 19 tisíc korun; u internetových obchodů zhruba o tisícovku až dvě méně.

Na délce lišty nezáleží
„Lidé často přijdou, že chtějí ,pětačtyřicítku‘ pilu, a myslí tím délku lišty. Ta ale není důležitá, záleží pouze na výkonu motoru,“ U hobby pil bývá délka lišty do 37 centimetrů, u farmářských do 45. Kvalitní lišta má mít vpředu ozubené kolečko, unášející řetěz. „U levných pil řetěz běží jen po plechu, má tak nižší životnost. Navíc to znamená, že výrobce šetřil a pila bude i jinak hůře vybavená,“
Levnější přístroje v hobby kategorii se od těch dražších liší i tím, že takzvaný karter, což je skříň klikové hřídele, mívají vyrobený z plastu; válec motoru z hliníku. Plusem je nízká váha, minusem kratší životnost než u karteru kovového.

Drahé profesionální pily se pak odlišují hlavně vylepšeným tlumením vibrací či třeba vyhřívanou rukojetí. „Tlumení vibrací je dnes už samozřejmostí i u hobby pil,“ .

Značky nejsou důležité
ani u benzinových pil na značkách příliš nezáleží. „Mnoho firem používá třeba zapalování, válce či lišty stejných výrobců a liší se jen v designu a výkonu motoru. Nebál bych se žádné evropské či americké značky, která se na pily specializuje,“ . Kritériem při výběru může být také dostupnost servisní sítě.

Při výběru pily je ideální zkusit, jak se přístroj drží v ruce, dobří prodejci také umožní zákazníkovi, aby si sám uřezal kousek dřeva – tím zjistí, jak je pila hlučná, jaké má těžiště.

Rozumné je rovněž nechat si předvést dolévání benzinu a oleje, který je u dvoutaktního motoru používán nejen k mazání řetězu, ale i při spalování benzinu, a správný poměr směsi je tak velice důležitý. Vyzkoušet je třeba i startování, některé motory mají dekompresor, který to výrazně usnadňuje.

Na přístroji musí být také štítek s certifikační značkou CE, uvádějící i hladinu hluku (LWA) v decibelech. Pokud štítek chybí, neprošla pila zkušebnou a nesmí být vůbec prodávána.

Děda Louda

Připrav si tak 30000,– Kč a zajdi do odborné prodejny, kde ti školený personál kvalifikovaně poradí s výběrem konkrétního stroje podle tvých představ a požadavků.

honza19hk

Stihl nebo husquarna.
Jsou velmi kvalitní a veškeré díly jsou dostupné v každém větším městě nebo na netu. Jinak stihl je tak od 15 tisíc a husquarna ještě více. Ale jsou to profi pily.