mosoj

Co vidí zvířata?

Věříte, že příroda někdy vydá člověku tajemství vidění zvířat?
Ono to není ve skutečnosti tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Nejlepší odpověď
beer

Vidí ve svém okolí přesně to, co potřebují.
Na to jakým způsobem vidí – to je jiná otázka a neptáš se )) V podstatě bys ale zjistil spoustu zajímavostí a současně ještě celou řadu pochyb a dohadů, které se jen pomalou odhalují a současně nalézají další neznámé detaily – tedy je to takový kolotoč odhalování a nalézání, který podle mne nemůže mít konce. Už jen z toho důvodu, že spoustu živočichů sám člověk vyhubil, takže o celou řadu možných odhalení nenávratně přišel a ničením prostředí dále přichází..
Byť by tedy příroda i chtěla svoje tajemství člověku vydat, nelze.

Další odpovědi
Drap

Možná někdy v daleké budoucnosti. A pokud přece vydá, tak ověřování správnosti bude dosti problematické.

Hamon

A co by se mělo ještě zmapovat? Vidění zvířat je prozkoumáno dobře.

mosoj

Hamon tak tedy co si myslí koza že vidí když tě vidí ?

Hamon

Mimochodem, to na co se ptas ted, neni videni, ale mysleni. Je to docela jina otazka.
Abys to pochopil, kdyz vidis kouli, vidis kouli, i kdyz nevis, ze je to koule. Az kdyz ti nekdo do mozku vlozi informaci jak vypada koule, koukas na kouli a uvedomujes si, ze vidis kouli.

Hamon

To já nevím, nejsem vědec. Jen vím, že je zmapované i tak složité vidění, jako je vidění hmyzu. A je dokázáno, že určitá zvířata nevnímají určité barvy.

mosoj

No je vidět že to nepochopíš. Vždyť píši že to není tak jednoduché.

Hamon

Jasne, kostka take nemusi byt tak jednoducha. Muze to byt koule. Jenze neni. A s tim videnim je to stejne.