dudu

Co ve vás v době předvánočních nákupů evokuje sdělení mladé ženy ze Severní Koreje?

Koreanistka Nina Špitálníková o KLDR.
Když jsem dělala rozhovory, tázala jsem se lidí třeba na to, kdy byli v dětství nejvíc šťastní. Byli překvapení, že se na to vůbec ptám, a mě zas překvapily jejich odpovědi. Jedna žena mi vypravovala, že největší pocit štěstí zakusila, když šla ze školy a našla na zemi cucavý bonbon, z nějž si pak každý den trochu odlízla. Střežila ho jako poklad.
Zdroj: https://www.re­flex.cz/clanek/roz­hovory/104125/ko­reanistka-nina-spitalnikova-o-kldr-v-pracovnim-tabore-tehotnou-zenu-bud-zastreli-nebo-ji-donuti-k-potratu.html

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomuji si, co u koho vyvolává pocit štěstí.,

Dívka našla ˇštěstí" na ulici a zvedla jej … Přijala tu zanedbatelnou maličkost , uložila ji ve svém srdci a mysli a pocit ji vydržel tak dlouho,jako cucavý bonbon.

Dokázala „štěstí“ nalézt, dostalo se do jejího srdce. Opravdu jen malá muška zlatá …

Vánoce – ztrácejí duchovní charakter, rouhodující je materiální stránka. Napomáhá tomu i TV reklama, např. slogan „My chceme Vánoce“. Pro děti to jsou jen dárky. To považují za štěstí … chtějí stále víc ..

Dívka nic nečekala, ale přesto byla šťastná ve své duši , možná je krátkodobě …

Další odpovědi
Kepler

Třeba u nás někdo najde na zemi jointa nebo dávky perníku a taky bude chvíli šťastný…

Hufnágl

Propaganda, nic víc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

ad Hufnágl: všichni jsme hovádka Boží. V některých situacích ovšem zdrobněliny nejsou na mísstě.

Mr. Marek

Hufnágl: Jenže ona narozdíl od Vás byla s těmi lidmi v kontaktu a o Severní Koreu se zajímá.