dudu

Co vás napadne po přečtení následujícího sdělení?

Řekům dochází hotovost a šetřit musejí i na tradičních velikonočních hostinách. Podle tamních řezníků si letos Řekové místo desetikilových jehňat, která si tradičně kupovali celá, mohou dovolit jen tří- nebo čtyřkilové kusy masa, píše agentura Bloomberg.
Koupit celé jehně na velikonoční hod si nyní mohou v Řecku dovolit jen ti, kteří vydělávají více než 50 tisíc eur ročně (okolo 1,4 milionu korun). Ostatní nakupují jehněčí po kilech místo kusech – a podle místního řezníka Kostase Keladitise tak činí neobvykle až na poslední chvíli. „Čekají na lepší cenu,“ tvrdí řezník.

Nejlepší odpověď
Quimby

No, to je teda strašný! Už by jim mělo Německo vrátit ty reparace, ať si můžou koupit jídlo.

Ne, vážně, nikdy bych nesrovnával jejich úroveň se svojí, to že se já mám tahle, tak to neznamená, že ti co se mají líp jsou zbohatlíci. Kdokoliv kdo sem může něco napsat má dostatek věcí pro život, zbytek je jen touha.
Ovšem když jsou zadlužení, tak se holt musí uskromnit a s poklesem životní úrovně se musí počítat, až už byla jakákoliv. Na druhou stranu můžou být rádi, že mají kam klesat.

Další odpovědi
briketka10

to se maj teda špatně nó
já o svátcích neměla ani
pořádnou flákotu áchjo..

johana 56

Řecko není jediná země,kde se musí počítat.Žít na dluh se nevyplácí jednotlivci ani společnosti,proto by výdaje by neměly překročit příjmy.Nikdy neuškodí mít v rezervě nějaké drobné na horší časy.

gecco

Že chudáci Řekové budou mít letos hladový Velikonoce…
;-DD

lexx

Napadne mě leda to co nám tloukli do palic na VŠ lektoři marxismu před rokem 1989: všeobecná krize kapitalismu, imperialismus poslední stádium vývoje, celosvětová revoluce, proletáři spojte se…