myšpulín

Co udělat se sousedovic stromem, aby nenápadně uschnul a k nám nelítalo listí?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ale no tak!!!
Návodů je plno, ale nebudu tě v tom podporovat.
Nebo tobě by se líbilo, pokud by někdo udělal něco jen proto, aby měl od toho pokoj? Asi ne.
Takže ten strom je potřeba a jak by to vypadalo, pokud by každý ničil vše živé v přírodě jen proto, že mu to vadí. To by zde taky mohla být za chvíli poušť.

Další odpovědi
GM

Stromy jsou už prostě takové – mají listí, žije na nich hmyz, hnízdí na nich ptáci… a byly tady dřív než lidé!

ten který je

Neničte – nesázela jste.

sláámka

A kdyby To byl místo stromu soused, zabila bys ho? Asi těžko. A strom je stejně důležitý, ba ne i důležitějšá než člověk.

alexandra

Tak řekni sousedovi,ať je tak laskav a uklízí si ten bordel po tom stromu sám.Určitě by měla existovat nějaká vyhláška,že by Váš pozemek neměl být od toho stromu znečišťován.Jinak to listí posbírejte a hažte ho sousedovi zpátky na jeho pozemek.

Pro sláámku: To bylo trochu přehnané přirovnání ne?

sláámka

Myslím že ne ;)

venkovan

Otázka je uzamčena, ale přesto.
Radovat se a užívat služeb které sousedův strom mi poskytuje. To listí proti těm službám co poskytuje je drobnost. Například zvlhčuje vzduch, snižuje proudění vzduchu a tím i podporuje „vypadávání“ prachových částic ze vzduchu, zachytývání imisí na listech atd. včetně může plnit i estetickou i hospodářskou funkci (podle druhu a vzhledu stromu).
Sousedovi bych místo nadávání při každé příležitosti poděkoval, že tam ten strom pěstuje a já z něj mám užitek.

dagry

Alexandro, nic ve zlém, ale já se plně ztotožňuji se sláámkou. Lidi jsou zmetci a vidí jen sebe, svůj majetek a mít ze všeho jen prospěch. Myšpulín tvrdí, že mají rádi přírodu, ale copak takto může přemýšlet člověk, který má rád přírodu? Ten strom přece nemůže za to, že stojí na pozemku nějakého kreténa člověka, který se jeho spadané listí nepostará. Takže: chyba je na straně člověka, ne na straně toho stromu !!!

alexandra

No však já jsem také nepodpořila to,aby ten strom ničili,ale aby si to vyřídili s tím kreténem sousedem.Jenom mi připadalo přirovnání,zabít strom a zabít člověka,trochu přehnané.

myšpulín

Všem děkuji za odpovědi, i když nejsou plné rad.
Jen pro všechny chci doplnit, že přírodu máme rádi, ale čeho je moc toho je příliš, když od sousedů lítá listí nejen ze stromů, ale i z neshrabané zahrady, tak to pak člověk přemýšlí o všem možném. Díky.