Rokio

Co to znamená, když se o někom řekne, že je bílý cikán?

Jakého provinění se obvykle dopouští člověk, kterého někdo takhle označí?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni sice příslušníkem menšiny, žije však ze sociálních dávek, někdy si přivydělává drobnými krádežemi a zpravidla má několik dětí. .

Další odpovědi
gecco

Nevypadá, ale chová se tak, jak si cikána – obvykle, představujeme…
😉

briketka10

Napíšu jeden vtip, ale je docela přisprostlý. Omlouvám se.

Malý cigán s mamou vaří v kuchyni, vopchá si hlavu do muky a
vraví:
„Aha, mama, já som biely.”
Mama mu jednu jebne a povie mu: „Chod sa ukázat otcovi.”
Pride za otcom a vravi mu: … „Pozeraj, otec, ja som biely .”
Otec mu jednu jebne a posle ho za dedom.
Pride malý cigán ku dedovi a hovori mu: „Aha, dedo, ja som biely”
Dedo mu tiez jednu prijebe a este k tomu ho nakope do prdele…
… potom sa vrati spet do kuchyne a mama sa ho pýtá: „Ake si si zobral z tohto ponaucenie ?”
A malý cigán jej odpovie: „Som 7 minut biely a uz vás kurvy cigánske neznasam!”

http://zpravy­.idnes.cz/bily-cikan-je-urazka-na-odskodneni-ale-nestaci-rozhodly-soudy-ptw-/krimi.aspx?c=A121002­_140130_olomouc-zpravy_stk

Nuk nuk

Ten, kdo takové označení použije, to zjevně míní jako nadávku, pokud má „adresáta“ v úmyslu snížit, ponížit sám před sebou. Slovo „cikán“ se u nás zkrátka vžilo jako označení Rómů a k tomuto označení se jako asociace váží určté předsudky, vžité předpoklady jejich chování apod. také víceméně už programová nenávist vůči nim. Pokud Vám ted yněkdo řekne, že jste „bílý cikán“, zkrátka Vás nemá moc rád a něčím se mu protivíte natolik, že Vás přirovnává k „cikánům“ jako takovým. Důvod nemusí být nutně opodstatněný.

Momochodem, slovo „cikán“ původně neznamenalo konkrétní etnickou skupinu. Označovalo v podstatě chuďase, žebráka, případně drobného zloděje, který kradl víceméně z nouze.

Admin2

L. da Vinci

volte v odpovědi vhodnější výrazy.