Kelt

Co to znamená, když se někdo o ženě vyjádří, že má koule?

Odkud se to vzalo a co to znamená? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Tím se nevyjadřuje to, že je opravdu má, ale že má na to něco udělat, zvládnout a podobně.

Další odpovědi
annas

Slovník nespisovné češtiny uvádí

1. mít koule = být agresívní, průbojný,
Takže žena, která má tyto vlastnosti, zřejmě připomíná muže.

2. Druhá možnost, mohla by brát drogy éčko = koláč.

3. Někoho může podvádět, hrát na někoho něco, nachytat ho atd.

4. Může mít velké oči – koulí s nimi.

5.Nebo má upečené koule – nějaký druh buchty z páleného těsta, zřejmě oblastní.

Těžko říct.
Něco v odkazu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-a-jak-vznikl-idiom-mit-koule-na-neco

anonym

Že je drsnější nebo odvážnější než kdejaký chlap. Holka nebo žena co je schopná to v lecčem natřít chlapům a tak různě.

Rokio

Že je to babochlap. Příkladem je Divá Bára.

hapiky

Řekl bych, že kromě jiného se dívá a reaguje na různé situace s nadhledem.

ivzez

Vzalo se to od „svěžího vánku“ Topolánka.

A pokud to někdo použije, znamená to,
že jde o ženu stejně schopnou, jako byl Topolánek,
který nosil sněhové koule v batohu na zádech.

(Jak to s ním dopadlo, všichni víme, že?)

Mc Merkurion

… souhlasím s ivzez, zajímalo by mne, kde na ty možnosti Slovník nespisovné češtiny přišel, asi autor opravdu bere nějaký éčko …
… odjakživa „mít koule“, znamenalo mít na to, bez ohledu na pohlaví …
… nebudu vkládat stejnou odpověď, jen jako vždy, nominuju nejlepší …

ivzez

Správné odpovědi je jenom jedna: Drapova

Slovník nespisovné češtiny nebere v potaz, kde, kdy
a v jaké souvislosti se toto označení začalo používat.