Rokio

Co to znamená, když se někdo napije na kuráž?

Nejlepší odpověď
annas

Pít na kuráž znamená dodat si odvahu, být smělejší, statečnější, vylít si srdce,
Na kuráž prý pijí jedinci, kteří mají malé sebevědomí. Stopka alkoholu nebo deci í vína jim dodá odvahu a řeknou třeba to, co by jindy neřekli v dobrém i ve zlém. Někdy se brání, jindy může i útočit.

Ale větší množství alkoholu však může způsobit agresivitu, nebo dotyčný pak blábolí, takže si spíš „trhne“ ostudu.

Do češtiny se slovo dostalo přes německé Courage z francouzského courage, doslova srdnatost, coeru z latiny srdce.

Jde o hovorový výraz – uvádí SNČ.

Další odpovědi
elkon

Že je to „měkota“ a myslí si, že mu alkohol pomůže něco vyřešit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.