Avatar uživatele
Rokio

Co to znamená, když někdo něco rozbije nebo spáchá neúmyslně úmyslně?

Toto jsem nevymyslel, ale slyšel jsem to. Jednou v seriálu Jonas brothers, kdy jeden z tria ve vzteku počmáral trička jedné své dobré známé a podruhé to řekl můj bývalý spolužák Tomáš, když jsem mu říkal o nechtěném rozbití okna při obyčejné klukovské rvačce, při které se prali dva zhruba stejně silní kluci a nedošlo při ní k ublížení na zdraví.

V obou případech zúčastnění nechtěli ten škodlivý čin provést, ale udělali ho buďto v afektu (ten člen z tria Jonas brothers), nebo při jiném nevhodném jednání (ti dva kluci, co se rvali).

Zajímavá 0 před 1619 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Další nesmysly někoho, co nemá nic jiného na práci, než sledovat trapné seriály a pak otravovat hloupostmi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Rokio, ráno po probuzení zatřepat hlavou. Víte proč?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Když někdo něco rozbije nebo spáchá neúmyslně úmyslně, znamená to, že daný čin byl proveden bez předem plánovaného úmyslu (tím je neúmyslný), ale v situaci, kdy by mohl být předvídatelný díky nevhodnému chování nebo emocionálnímu stavu jedince (tím je úmyslný).

Úmyslně neúmyslné chování je protimluv, který vysvětluje, že jedinec předběžně nerozhodl o poškození nebo škodě, ale jeho nevhodné chování nebo emocionální stav mohly vést k takovému výsledku.

Například v případě, kdy se někdo rozzlobí a hodí nějaký předmět, který následně rozbije okno, neměl původně v úmyslu rozbít okno (tím je to neúmyslné). Ale svou volbou uvést se do stavu hněvu a házet předměty, vedl k situaci, kde bylo pravděpodobné, že něco poškodí (tím je to úmyslné).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek