bolak

Existuje u POLICIE možnost externího práskače na plný úvazek?

Já třeba znám lidi co jedou v kriminální činnosti. Teda nic závažnýho, žádný vraždy nebo tak, ale prostě čórujou, obcházej zákony, okrádaj stát o daně, odepisujou si něco co by si odepisovat neměli, berou úplatky, jiný zase prodávaj opiáty, nelegální software, atd. Ty znám osobně (některý jsou kupodivu i z rodiny), takže hlásit je nebudu, ale pak znám ještě lidi, co znaj lidi, a to už je tak říkajíc „přes koleno“, a tam bych měl tudíž svědomí čistý, a tak mě zajímá, jestli je u policie i nějaká funkce donašeče, informátora, lovce odměn nebo jak chcete, prostě že bych posílal polišům tipy a oni by mě za to posílali každej měsíc vejplatičku :) Existuje u nás něco podobnýho?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Na to nepotřebuješ být externí práskač, máš totiž povinnost ze zákona oznámit tr. čin pokud si jeho svědek apod.

Další odpovědi
MK44

Na hledání krytí toho, že víš o protizákonné činnosti, ale nesplnil jsi oznamovací povinnost, je již pozdě. Přiznání jsi zveřejnil a teď nezbývá než, aby ses urychleně dostavil k výpovědi na nejbližší policejní oddělení a přiznání tam podepsal. Lépe dříve než k vám policie, která už teď určitě lokalizuje tvou IP adresu, dorazí sama. Jen doufej, že vejplatička bude co nejmenší. Pokud možno v dolní části trestní sazby. ☹

www

Neexistuje, máš smůlu 😁

Kelt

No zní to pěkně. Oznamovat, kdy soused parkuje na zákazu a ten si píchnul herák. Vždy se našli lidé, kteří to dělali. Říkalo se jim kolaboranti, agenti STB nebo jinak. Podle zákona, by měl člověk se snažit dodržovat zákony, ale každý touží po tom, něco z každého systému získat. Něco za něco. V detektivkách vystupují informátoři, za kterými chodí policajti, detektivové, takže je jim něco odpuštěno. Ale aby byl placený někdo za počet nahlášení, to nevím. Bylo by dobré se zeptat na konkrétním úřadě. Hrozí ale nebezpečí, že Vám lidé rozbijí okno, ústa, nebo něco jiného, pokud se to někdo doví. Platí sice ochrana svědka, ale mnozí občané se řídí heslem, nic jsem neviděl, na nic si nepamatuji.

led

bolak, bolak,
najprv si preštudujte Zákoník práce – práca na plný úväzok a až potom si hľadajte prácu práskača.
„Existuje u nás něco podobnýho?“ ano, práskači jestvovali, jestvujú a ešte dlho budú jestvovať vo všetkých spoločnostiach. Čo si myslíte, ako došiel Správca Božej záhrady na krádež jablka? Veď Adama a Evu „praskol“ priamo Hlavný organizátor celej akcie, krycím menom Satan, ktorý tým udaním ako korunný svedok získal beztrestnosť.
Čo ste spáchali vy?

Hamon

Leckdy je to prace na cely zivot. (I kdyz nebyva dlouhy.)

bolak

MK44: jojo, ty už jsou určitě na cestě xD už slyším houkat majáček..

MK44

Houkat majáček? Tak to máš šanci, že je to sanitka z místní specializované léčebny. 😉

bolak

NikkiHeat: jako zadarmo jo? :D a proč bych to prosimtě dělal..

arygnoc

aby si nebol rovnaký ako tí páchatelia tr. činnosti – lebo neohlásením páchaš sám tr. čin (trestný čin nadržiavania):

§ 166
Nadržování

(1) Kdo pachateli trestného činu pomáhá v úmyslu umožnit mu, aby unikl trestnímu stíhání, trestu nebo ochrannému opatření nebo jejich výkonu, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo peněžitým trestem nebo zákazem činnosti, pomáhá-li však takto pachateli trestného činu, na který tento zákon stanoví trest mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším.

(2) Kdo spáchá čin uvedený v odstavci 1 ve prospěch osoby sobě blízké, není trestný, ledaže by tak učinil v úmyslu

  1. pomoci osobě, která spáchala trestný čin vlastizrady (§ 91), rozvracení republiky (§ 92), teroru (§ 93), teroristického útoku (§ 95), záškodnictví (§ 96), sabotáže (§ 97), vyzvědačství (§ 105 odst. 3 a 4), účasti na zločinném spolčení podle § 163a odst. 2 a 3, nebo genocidia (§ 259), nebo
  2. opatřit sobě nebo jinému majetkový prospěch.

bolak

Aha, tak v tom případě vo ničem nevim :))

led

Už je neskoro, verejné vyhlásenie je už v protokole.

bolak

a ještě k tomu v interetovým :)

MK44

… Zadržený, ve vašich výpovědích jsou zjevné rozpory. Víte, že na podání křivého obvinění a šíření nepravdivé zprávy zákon též pamatuje, že? …

arygnoc

klasika.

:DD