tony2412

Co to znamená, když má wifi IP kamera ONVIF?

Objednal jsem si kameru s onvif, ale nevím, co to znamená. Měl jsem před tím kameru a ta onvif neměla ale rozbil jsem jí a proto jsem si objednal jinou a koukám že má onvif, tak nevím jestli mi bude fungovat, je to snad nějakej protokol 🙂 ale nevím, na co to má vliv, těmhle věcem moc nerozumím…/// Hezká odpověď ale jak se to týká mě osobně, bude mi kamera fungovat, když ta kamera před tím to neměla a fungovala? Jinej router nebo toho se to netýká, o to mi hlavně jde, zda s tím vybavením, co mám, zda bude stačit?

Odpovědi
Alesh

S rostoucí popularitou IP kamer vyvstal problém, jak komunikovat s těmito zařízeními. Jedno z možných řešení je použití ONVIF standardu. Tento mladý standard, založený v roce 2008 společnostmi Axis Communications, Bosh Security Systems a Sony, dovoluje IP kamerám komunikovat mezi sebou a i mezi ostatními zařízeními. Základními kameny ONVIF standardu jsou standardizace komunikace mezi síťovými kamerami, interoperabilita bez ohledu na výrobce a otevřenost pro všechny společnosti. Poslední vlastnost je spojena s faktem, že ONVIF je nezisková organizace. K dnešnímu datu, tj. 2.5. 2012, je ONVIF standard ve verzi 2.1.1. Cílem bakalářské práce bylo shromáždit informace o této nové technologii. Práce obsahuje také praktickou část, jejíchž cílem bylo implementovat program pro komunikaci s ONVIF kamerami. Na vytvořenou aplikaci lze pohlížet jako na praktickou ukázku prostředí a vlastností, které jsou typické pro tento standard.

Zdroj: https://theses­.cz/id/s42i8x?fur­l=%2Fid%2Fs42i8x;so=nx;l­ang=en

autacek

ONVIF je standard který zjednodušeně druhému zařízení řekne, kde na daném zařízení hledat výstupní obraz.

To jestli ti kamera bude fungovat jako předchozí se těžko posuzuje, protože nevíme jak fungovala ta tvá předchozí a k čemu jsi jí využíval.

Je dost pravděpodobné, že se ji budeš muset naučit používat jinak.