Brozma

Co to znamená, když je někdo záletník?

Zdarec, s tímhle pojmem jsem se setkal v jednom dokumentu konkrétně se jmenoval „S kým to sakra žiju“ a byl vysílán na Prima Zoom. Tento pojem jsem zaslechl v momentě, kdy jedna žena u svého manžela zjistila něco šokujícího. Nevíte někdo co to znamená? Já to musím vědět kvůli tomu, že poté mohu pro mě neznámý pojem použít v nevhodnou chvíli.

Nejlepší odpověď
annas

Člověk, který má mnoho milostných pletek, svůdce, přeneseně přelétavý jedinec, (jako motýl), má několik milenek současně, člověk, který si libuje v milostných dobrodružstvích. atd. ,

Kdysi v minulosti záletník byl uchazeč o děvče, nápadník.

Další odpovědi
marci1

Je to ženatý nebo zadaný muž, který má plno holek, milenek, sukničkář, donchuán. Rád je střídá. Zálet je tzv. „odskok“ od partnerky. 🙂

anonym

http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovo/za­letnik

mosoj

Pilot který zalétává letadla, tzv. zálet.
Doplňuji:
Ten o kom mluvíte je děvkař.

Pepa25

Záletník je ten, co rád chodí na zálety. Zálety zmiňuje např. známá píseň Eště som se neoženil ve verši „a s tým tretím kyjačiskom pojdzem na zálety“ 😉
Doplňuji:
Pro pořádek:

SSČ:
zálety, -ů m pomn. milostná dobrodružství, milostné pletky: chodit na zálety