Co to znamená kapitalizace?

V jedné otázce ke zkoušce mám napsáno, že cena se zjistí kapitalizací výnosu, tak co to znamená ta kapitalizace?

Nejlepší odpověď
dudu

Mám pocit, že o kapitalizaci se hovoří tehdy, jestliže výnos je připsán k jistině a nikoliv ke dni vypořádávání vyplacen. Např. úrok z termínovaného vkladu si můžete nechat poslat na běžný účet a utratit nebo připsat ke vkladu a ten je dále rovněž úročen. Kapitalizavány jsou zcela běžně třeba výnosy z investic do podílových fondů.

Další odpovědi
kazisvět

Myslí se tím přepočet na čistou současnou hodnotu budoucích výnosů.

Konkrétní příklad:
Projekt bude každý rok vynášet 1 milion Kč po dobu 3 let. Pak již nebude spojen s žádnými výnosy a náklady. Rizikovost projektu odpovídá 20% úrokové míře. Čistá současná hodnota tak bude 1/1,20 + 1/(1,202) + 1/(1,203) = 2,11 mil. Kapitalizace výnosů projektu tak odpovídá 2,11 mil. Kč

chucky

Znamená to:
• vytváření fixního kapitálu
• forma akumulace kapitálu
• přepočet ročního důchodu (na peněžní hodnotu)

Posílám odkaz, snad se bude hodit:
st.vse.cz/~XHOR­V11/PE301/akci­e.doc