Avatar uživatele
Lucie.G

Co to znamená a jak se pozná autismus?

Napsala jsem kamarádce,že je skvělý pocit být sama doma,v posteli s písničkami a přemýšlet nad jinou realitou. Odepsala mi něco "Náznak autismu"
Nevím,co to je..
Chtěla bych se na to zeptat a jak se projevuje.. Vrtá mi to hlavou.
Předem Děkuji :-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2053 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě to myslela v legraci. Autismus se vyznačuje tím, že člověk má svůj uzavřený svět, ve kterém žije. Mívám to někdy taky, sama doma v posteli, oblíbené písničky a přemýšlím, jak by mohl být život krásný, kdyby ..... :-))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Protože se dá zcela jistě nalézt vyčerpávající pojednání o autismu pomocí googlu a není důvod, proč bych to dělal za tebe, odpovím jen tak spatra bez pomoci.

Autismus znamená, že jedinec jím trpící je jakoby obrácen příliš do svého nitra. Nesnáší cokoli rušivého, proto vyžaduje od okolí stále zavedené, takřka rituální postupy. Např. přesně uspořádané jídlo na talíři, striktní dodržování denního režimu, oblečení apod. Má problém s komunikací s jinými lidmi a hraje si raději sám. Při neopatrných pokusech ho k něčemu přesvědčit, buď nevnímá nebo zuří. Ale projevů autismu bude nejspíš mnohem víc a každý autista to má namíchané trochu jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Autismus je porucha mentálního vývoje u dětí a má několik forem.
http://www.dobromysl.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek