Spiritus

Co to jsou adamky?

Myslím,že se to týká plavek…ale nevim jak to vypadá…

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano plavky a já jen dodám…plavky, zvané „adamky". Byly velmi oblíbené pro jednoduchost a zapínání na boku – takže se mohly oblékat pod trenýrkami. Svým střihem ale hlavně z počátku pohoršovaly, a na nějaký čas byly na plovárnách přísným tabu – existovaly dokonce varovné nápisy „Plavky adamky přísně zakázány!"

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/compo­nent/content/ar­ticle/338-krasa-a-moda/5690-svetem-spodniho-pradla-panske-plavky-9

Další odpovědi
anonym

Byvaly to panske plavky,mimochodem HNUSNY!!!Neco jako tanga,vetsinou se zavazovaly na snurky.

anonym

Ano,byly to plavky,vlastně jsou,při poslední návštěvě koupaliště jsem je zase uviděl,bylo to dojemné setkání,uvědomil jsem si,že se jim říkalo, bůhví proč – „zařezávačky“.
A sluší v každém věku.

9 řemesel

Vše již bylo zde řečeno.Jen si vzpomínám na mého bráchu, který chtěl „…taky takový plavky , co má pan Šedivý,ale bez těch fousů co mu tam trčí…“

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.