petka.s

Co to je Rockova balada?

Nejlepší odpověď
autacek

Mimo odborného výkladu který tu již byl osvětlen, ve své podstatě jde o to, že zpěvák/skupina která běžně zpívá rock nazpívá něco pomalejšího, většinou srdce a dech beroucího. Obdobně to platí třeba i u metalových ba­lad.

Co se ke mě doneslo, tak prý se na takové písničky tančí „ploužáky“ /to už dnes skoro vymizelo/, s úspěchem je lze použit též jako tzv. „oplodňováky“ 😉

Další odpovědi
iceT

Balada je původně epická, později lyricko-epická nebo lyrická báseň s ponurým, tragickým dějem a zejména koncem. Děj se obyčejně obtáčí okolo viny z porušení mravních principů, za což neodvratně následuje trest. Balady mají prudký dějový spád a bohatý, často zkratkovitý, dialog. Původní balady jsou lidové, jejich náměty nikdy nečerpají z legend, kde vystupují hrdinové konfrontovaní s nadpřirozenými silami. Od konce 18. století vznikají balady umělé, které mají většinou sociální náměty. Tato forma se stala oblíbenou ve více uměleckých oblastech, především v hudbě, kde má stejné atributy a vyskytuje se ve všech hudebních žánrech, především však v hudbě vážné, folkové a rockové či folk-rockové.

marci1

Rocková balada je taková smutná píseň. Rock je styl populární hudby s prvky rock and rollu, blues, country apod. Balada je lyrická nebo lyricko-epická báseň nebo píseň.