Co to je „porodní turistika“?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Jezdí se rodit do určitých destinací. Počítají se do toho i potraty. K nám jezdívaly za tímto účelem třeba Polky.

Další odpovědi
dubraro

V některých zemích se stane občanem každý, kdo se tam narodí. Například USA. Proto se matky z méně bohatých zemí snaží, aby se době porodu „náhodou“ nacházely v takové zemi, jejich dětem to potom přinese významné výhody.

ivzez

Už odpověděli Drap a Dubraro.

Porodní turistika mívá dva cíle:
(1)
Výběr země, kde je personál porodnic vstřícnější
a přizpůsobí se požadavkům rodiček.

(2)
Snaha získat pro dítě občanství jiné země.

____

Interrupce (potrat je něco jiného) bych do porodní turitiky nepočítala.
Za potratem cestují občanky zemí, v nichž jsou interrupce zakázány,
nebo povoleny jen ve velmi řídkých případech.