Elizabetha

Co to je lobista a co vlastně dělá?

politika

Nejlepší odpověď
annas

Lobbista – osoba prosazující vlastní zájem či zájem skupiny u činitelů, kteří disponují pravomocemi a kompetencemi státní moci a jejích subjektů v hospodářských, kulturních, politických, společenských, ale i privátních a dalších oblastech života.
Slovník ABZ.

Další informace na:

Zdroj: http://zpravy­.ods.cz/prispe­vek.php?ID=568

Další odpovědi
Tata

Souhlasím s definicí, tak jak zazněla v předcházejících odpovědích. Jediné s čím nesouhlasím, že se jedná o výtvor dnešní doby. Nepřeceňujte dnešní politiky, proč by vymýšleli něco nového, když se mohou využít staré osvědčené metody. Již ve starém římském senátu se lobovalo jedna radost. Nebo si myslíte, že vražda Cesara byla jen momentálním vzplanutím mysli devíti senátorů? Ještě chci podotknout, že právě lobismus je největším podněcovatelem korupce. Něco za něco je podstatou korupce i lobismu.

anonym

Přimlouvá se za něčí zájmy, obvykle u politiků kteří mají vliv na způsob využití veřejných financí nebo vliv na změny v zákonech

nabubindes

je to hajzl! výtvor dnešní doby! kompletně ovlivňuje dění v politice, státě potažmo v rodině. ILUMINÁT?

verka

Něco jako Kecal z Prodaný nevěsty ?

Andreas

viz odkaz.

Zdroj: http://jdem.cz/hhrh9