bolak

Co to je jako za trest?

http://www.no­vinky.cz/krimi/369377-muz-vylakal-od-duverivcu-pres-ctvrt-miliardy-na-slib-uroku-45-dostal-devet-let.html

Za 1/4 miliardy bych šel i já na 9 let dobrovolně sednout. Bral bych to jako práci na dobu určitou, s výdělkem 2,5 milionů čistýho měsíčně. Proč mu prostě nedaj trest, že tam bude tak dlouho, dokud ty peníze nevrátí + 9 let?
Doplňuji:
setapouch: A kdo ho donutí? Chci říct že takhle nemá motivaci nic vracet, teď má sice horší podmínky na žití, ale až vyjde z vězení, bude z něj boháč. Kdyby to bylo stanovený tak, že 9 let dostane, ale až poté co budou peníze vráceny, tak by motivaci měl, protože ten odečet devíti let by se mu nespustil do tý doby než by poškození dostali co jim bylo ukradeno. A čím déle by s navrácením čekal, tím déle by seděl, pokud by vrátil všechno hned, odseděl by si těch 9 let, pokud by to nevrátil vůbec, tak holt by tam skejsnul až do konce života, ale byla by to jeho volba.

Nejlepší odpověď
arygnoc

to je relatívne – keď masový vrah dostane tiež 8 – 9 rokov (viď rozsudky v afére s pajcovaným alkoholom).
z tohoto hľadiska by „zlodej“ mal vlastne dostať iba podmienku.

jó, keby boli telesné tresty a trest smrti, to by bolo iné (vrahovia by dostali oprátku, zlodej by prišiel o ruky).

;-Q

Další odpovědi
setapouch

On ty peníze bude muset vrátit. Teda, pokud poškození nebyli hlupáci na druhou a o náhradu škody se přihlásili.
Doplňuji:
Pokud se s náhradou škody přihlásí a soud ji uzná, pak mají rozsudek, se kterým mohou za exekutorem a ten už může majetek zabavit, prodat a uspokojit poškozené.

orwell

Proč? Myslím, že před časem říkal Zaorálek v jednom parlamentním ohnivém proslovu, že maximum je 10 let, i když vykradu komplet celou republiku! 9 let – tak to dostal docela dost (jenom za 1/4 mld). Ale jsou u nás i tací jedinci, kteří by se v jiných zemích museli ještě 5 x narodit, aby to všechno odseděli.

ReHu

Trest je, ale co mi vrtá hlavou, že mu stále někteří věří, že vyplatí zúročení až 45%.
To fakt nechápu, kde si ti lidi myslí že to získá.