polarka.51

co to je draslík oxid uhličnatý atd

jaká látka je nejnejnejjedo­vatější látka

Odpovědi
Thorax

Na níže uvedené adrese, by jste měl najít odpověď.

Zdroj: http://aryanre­bel.files.wor­dpress.com/2008/09­/10-najprudsich-prirodnych-jedov.pdf

hem

Pokud hledáš nejjedovatější látku na světě, pak jsou to tetanus a botulin, u nichž k usmrcení člověka stačí pouhý 1 nanogram.

Oxid uhličitý a oxid uhelnatý jsou chemické sloučeniny uhlíku a kyslíku a také zplodiny z nedokonalého hoření (ve výfukových plynech). Nejnebezpečnější z nich je asi oxid uhelnatý, který zabraňuje vázání kyslíku na červené krvinky.