misus

co to je debutová deska? zajímá mě co známená to slovo debutová… dík

Doplňuji:
co znamená EP u názvu alba?
př.: http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/black-veil-brides-29732/rebels-ep-39180
jak se to čtě normálně jak je to napsané „épé“ nebo nějak jinak? dík;)

Nejlepší odpověď
anonym

první, začínající
Doplňuji:
EP (Extended play, čte se to elpé) gramofonová deska, ještě SP (Single play) to jsou malé gramof. desky s písničkou, skladbou na jedné straně (takže jen 2)

Další odpovědi
led

debutová doska = prvá doska, vstupná doska do sveta showbiznisu.
Debutant = začiatočník

Funna

EP – extended play – je deska s více než dvěma písničkami na obou stranách (SP – single play má z každé strany jen jednu) a méně nahrávkami než LP (long play – dlouhohrající deska jich má obvykle deset).
Ípíčko (EP) mívá většinou písně čtyři, a jestliže je debutové, jedná se o první hudební nosič dané kapely nebo projektu.
Debutové může být jen jedno, EP desek jako takových ale může mít kapela kolik chce.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pressne-mysleno-debutove-ep
ale to jen kopíruju, co už tu bylo probíráno!!!

anonym

Misus, Wiki říká, že:

Debut (francouzsky počátek) označuje první větší (často i samostatné) veřejné vystoupení nějakého umělce, které lze později označit jakožto počátek (start) jeho umělecké dráhy i jeho případné pozdější profesionální kariéry.[zdroj?]

U spisovatelů obvykle hovoříme o knižním debutu či literárním debutu, v češtině se též někdy používá označení románová či literární prvotina.[zdroj?] Začínající herci zažívají obvykle svůj filmový, divadelní, dabingový či televizní debut – přičemž herec začátečník bývá v hereckém slangu označován slovem podobného významu kandrdast[zdroj?] (zde ve smyslu: herecký učeň neboli herec v zácviku).

Výtvarní umělci debutují obvykle svojí první samostatnou výstavou atd. Režiséři nejčastěji debutují svým prvním samostatným filmem, televizní inscenací či divadelním představením. Architekti debutují svojí první velkou samostatnou realizací jejich architektonického návrhu apod.

Věřím, že po této informaci bys rychle pochopila, co je to debutová deska.

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gra­mofonov%C3%A1_des­ka

anonym

promiň, chybička se vloudila, správně EP – epé, LP (Long play) elpé, SP – singl nebo espé