Boy 13

Co to chrasti uvnitr LED zarovky?

Dneska jsem si koupil LED zarovku o prikonu 6W se zavitem E27. Kdyz jsem si ji daval do lampicky, tak jsem slysel, jako by tam neco chrastilo, kdyz jsem ji prevracel, ale sviti normalne jak ma. Tak se chci zeptat, co to je, jestli tam treba neupadla LED dioda a jestli to nebude mit negativni ucinky na zivotnost.Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
Radius

LED dioda asi neupadla, ty bývají přiletované. Spíše se uvolnil kousek izolace z kondenzátoru a pod a na funkci to nebude mít žádný vliv. Pokud žárovka svítí, neřeš to a sviť s ní. Paragon si schovej, pokud bys v záruce (do 24 měsíců) pozoroval, že třeba méně svítí a pod, reklamuj ji…

mosoj

Stačí rozbít, a podívat se.

Jiří Bohumil

Ledka uvolněná nemůže být. Ty jsou přípájeny a pokud by byla uvolněná, žárovka by nesvítila. Může to být nějaký kousek „něčeho“ co se dostalo do ní při montáži, nebo nějaký úlomek z vnitřního plastu.
Neřeš to, pokud svítí. Nerozebírej ji a v případě, že svítit přestane, reklamuj v obchodě. Většinou ji bez problémů vymění, nebo vrátí peníze. Ale nutno paragon!

HZK

Není součástka, která by měla v žárovce chrastit. Takže varianta je ta upadlá LEDka, jenž asi byla špatně připájena (což je kup podivu, když se to vyrábí na lince). Ale na svítivosti to nepoznáte. Pokud je to jen ledka, v podstatě můžete dál v klidu svítit, mnoho let. Nenapadá mě co by mohlu upadnout jiného. Vše ostatní by způsobilo buď výbuch žárovky nebo nesvítivost. Leda se uvolnil nějaký kus plastu, což vás opět neohrozí.

Lamalam

Chrastí tam led. Nech to chvíli v teple, roztaje a bude ticho.

jáára

Chrastí tam LEDka, RoHS a pájka je všelijaká… Taková žárovka jde celkem bez újmy rozebrat jen rukou, tak se můžeš podívat sám.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/RoHS