Mousinek

Co tím člověk myslí, když řekne…

svatá prostoto?

Nejlepší odpověď
hanulka11

mmyslím,že to je jako bys řekla pane bože

Další odpovědi
Terryle

Já osobně bych „svatá prostoto“ použila jen v souvislosti s údivem nad něčí blbostí :o)
Takže to jde použít, jak říká Hanulka – „pane bože, to je blbec“ i „svatá prostoto, to je blbec“. Ale „pane bože“ řeknu i v souvislosti se špatnou zprávou, kdežto „Svatá prostoto, to je tragédie“ bych neřekla nikdy.
Takže mám pocit, že ta „svatá prostota“ nějak věc shazuje, prostota = chudost duchem…

Děda Louda

Rezignace na pokusy o vzdělání, vysvětlování, osvětu… něco jako nevědomost hříchu nečiní, chytrému napověz… komu není shůry dáno…