Co tak asi prolétne hlavou cizinci?

který,jako právě teď,uslyší ten tolik uklidňující jekot sirén?
V Praze totiž každou první středu v měsící ječí minutu všechny sirény.
Zkouška sirén.Předtím a potom se ozývá z ampliónů hlas,který na ni upozorňuje.ČESKY.
Je to u vás také?
Doplňuji:
Vidím,že ta část města,ve které žiji,je asi unikátní.Tady se ty zkoušky hlásí.

Nejlepší odpověď
kropitko

No tak u nás musí být zaskočen každý, kdo to neví, jelikož se žádný hlas z amplionu neozývá,,,u nás prostě jenom ječí siréna,,,

Další odpovědi
anonym

U nás také ječí siréna a rozhlas nic nehlásí, ale nikdo není zmaten ani zaskočen, protože všichni víme, že jde o pravidelnou kontrolu sirén. Cizinci se mohou vylekat, že jde o nějaké ohrožení, ale když vidí, že s místními to nehne, určitě se uklidní.

salsa verde

My na dalekém divokém východě to máme taky! 🙂A taky jsem si už kolikrát říkala že ten kdo nerozumí česky musí být poměrně zaskočen… myslíte že je to i v jiných státech…zkouška si­rén?

mojitek

V Praze nic nehlasi(teda aspon jsem nikdy nic neslysel) A s cizinci bych si hlavu nelamal.Ja kdyz chci navstivit zahranici tak si taky o te zemi zjistim co nejvic.Oni si s nama tam u nich taky hlavu nelamou.

anonym

u nás taky jen ječí sirény,ale žádný uklidnující hlas z amplionu že je to zkouška není,a kdyby chudáci cizinci utíkali tak se beztak zase brzo vrátí,tady ani není kam utéct,snad jen do hospody nebo do pole
Doplňuji:
pro Led vidíte i to je možné

hanulka11

U nás také akorát ječely sirény a nikdy nic nehlásí.

Ella

zrovna dneska jsem čekala ve dvanáct na tramvaj a nějaká cizinka se ptala co se děje ;) zajímavé bylo ,že jí na to odpověděl její přítel, stejně tak cizinec =D
jinak u nás v městečku na zkoušku sirén neupozorňují…

skorcovaz

Myslím, že tyto kontroly se dělají i v jiných státech, teda alespoň na SVK určitě.. Že se nejedná o polach, ale o test funkčnosti sirén, zančí to, že tón není přerušovaný, ale jeden, dluhý a táhlý (myslím, že trvaá cca 1 minutu)..

led

Takéto skúšky sa robia aj v iných štátoch. V prípade, keď zaznie siréna, pozriem na reakcie okoloidúcich a zariadim sa podľa toho. Ak je to ostrý poplach je to hneď vidno na reakciách. Zatiaľ ma to nikdy neoklamalo.
Takže:
normálny človek sa zariadi podľa reakcii davu – davový syndrom. Panikár vyvolá paniku aj pri cinknutí lyžičky na čaj.
Doplňuji:
pre burak:
nepúšťa tú sirénu náhodou hodspodský, aby mal kšeft? 😁

ocotal

Podle nařízení vlády musí být každou první středu v měsíci zkouška výstražného varovného sytému. JVVS- jednotný výstražný a varovný systém, který mají na starosti profesionální hasiči. Sirény houkají 140 vteřin. Pokud chcete upozornění ještě v jiném jazyce budete se muset obrátit na příslušného starostu.

anonym

Brno Soběšice – hlásí z amplionů „Zkouška sirén“, takže tam je mela.
Lovčičky- pracuji pod sirénou na obecním úřadě, je to příjemné, až na to, že obráceně. Den předtím také houkala, jednalo se o hasičské cvičení.
http://www.stre­am.cz/video/529725-cvicny-vyjezd-lovcicky-2-11-2010