annas

Co symbolizuje bílá barva?

Má jen kladný, nebo i záporný význam? Vzpomenete si na některá spojení?

,
Doplňuji:
Doplním aspoň jedno, třeba vás napadnou další:

bílý jed – cukr, mouka, sůl.

Nejlepší odpověď
mojitek

bila barva =smutek=Japonsko

Další odpovědi
dagry

Tak já jsem vždycky četla, že bílá barva symbolizuje nevinnost a čistotu. S negativním hodnocením na bílou jsem se nikdy nesetkala.
Akorát si vzpomínám, že v našem městě jedna vdova po smrti svého muže chodila celá v bílém a i na pohřbu tak byla. V době totality to byl teda úlet !!! Ale věřím tomu, že i dnes by jsme se na takovou ženu dívali divně, protože pro smutek je ve všech z nás zakódována černá barva.

Merlin

symbolizuje čistotu a nevinnost a myslím že některé národy vyjadřují bílou barvou smutek. na spojení si nevzpomínám a zajímala by mně nějaká…

iceT

Nevinnost-panenstvi,atake se mava bilym praporem na znameni vzdavani se.
Na zaporny vyznam si nevzpomenu.

quentos

třeba bílá paní? Nemyslím, že by k ní měl někdo pozitivní vztah ;{)>

nabubindes

co máš na mysli? bílé pruhy na ruských tancích v srpnu 21.1968?

pondělí

bílá barva ,neexisuje

annas

Ještě dodám – bílý kůň, bílá místa.

quentos

to mě vždycky dokáže nadzvednout – říkat absenci sexuálních zkušeností „nevinnost“. Copak má člověk cítit za sex pocit viny?? Názor leda zastydlých pánbíčkářů.

annas

Máte pravdu, Quentosi. Stará tradice přetrvává – stejně tak jako bílé šaty u panenské nevěsty jsou nesmysl.

quentos

jj … ale ty jsou sympatické aspoň barevně ;{))> mimochodem moje maminka se podruhé vdávala v černém. Že by zkušenost…? Předvídavost…?

annas

Dbát na barvu je nesmysl, spíš tradice, když si snoubenci zvolí na svatbu jinou barvu, jsou středem pozornosti ať v dobrém či špatném slova smyslu.

iceT

No ale nekdo prece s tradici bilych svatebnich satu prisel,nebo ne?

A zpet k otazce-K.Capek-Bila nemoc.

annas

iceT – ano. To je také možnost.

To je právě ta bílá – nevinnost. Ale znám nevěsty, které měly bílé šaty a za týden rodily. Takže ten symbol nevinnosti se vytratil. Vnukla jste mně myšlenku, proč bílé šaty pro nevěstu.

iceT

Mate pravdu,dnes nevesta v bilem coby symbol panenstvi jaksi neexistuje,ale drive-nevim casove udobi-kdyz se divka vdavala,tak asi musela byt panna,jelikoz divky se vdavaly mlade a proto se take po svatebni noci muselo vyvesit prosteradlo…