Ňuňátko

Co si zapamatujete lépe vzhled nebo chování ?

Dneska jsem se o tom bavila se svýma spolužačkama.
Všechny si líp pamatujou vzhled než chování ale já to mám naopak.

Mám 10 spolužaček :
3 – si pamatujou pouze vzhled
4– si pamatujou vzhled, parfém
3 – pamatujou si vzhled, parfém a chování pouze když byl ten člověk hodně hlučný
Já si pamatuju – parfém, chování do detailu ale vzhled ani trošku

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak především to nebyl vědecký výzkum. Na takové hodnocení je třeba vzít větší vzorek. Za druhé každý člověk vnímá jinak – jeden je zrakový typ, druhý sluchový a další zase jiný. Většinu informací vnímáme zrakem, a více si všimneme pohybu než nehybné tváře, vzhledu. Někdo má dobrý čich, tak si pamatuje parfém, někdo sluch, tak si pamatuje co řekl a podobně. A taky záleží na situaci. Když budeš někoho potkávat každý den, zaměříš se na detail, na vzhled.

Další odpovědi
Roxana

vůni a chováni si pamatuji hodně…ale na tváře nebo jména jsem hrozná…to potřebuju toho člověka potkat vícekrát už..

arygnoc

je to dané dobou a aj človekom.

pre mňa je profesne podstatné najmä chovanie, ale na druhej strane, pokiaľ som s tým človekom v kontakte, aj vzhľad (bezdomovec proste nezaujme – ale môže zaujať chovaním [napr. hrou na hudobný nástroj]).

na ulici sa zasa otočím za peknou ženskou (vzhľad), ale keď otvorí hubu (chovanie), radšej prchám.

takže – rôzni ľudia sa do pamäte zapisujú rôzne, často v kombinácii chovanie/vzhľad.

;-Q

zjentek

tak to tak vypadá, že zatímco kamarádky si pak budou pamatovat jen penis, ty si toho prožiješ daleko více ;q

Nevíteto?

Chování, vzhled jak u koho 🙂

Doli$h

Určitě chování a styl mluvení. Vzhled mám na posledním místě

Leviyah

To se nedá takhle posoudit – samozřejmě pokud někoho vidíš poprvé a jsi v jeho přítomnosti jen na krátkou dobu, zapamatuješ si pravděpodobně spíše jeho vzhled, protože za tak malou chvíli se toho o jeho chování a osobnosti pravděpodobně moc nedozvíš. S těmi vůněmi je to ale dobrý postřeh, protože to je věc, kterou si lidé pamatují celkem často a také hraje roli v tom, zda je jim onen jednotlivec příjemný. Zpět k tomu chování – ano, je jasné, že když se člověk projevuje nějak výrazně, zapamatuješ a „zaškatulkuješ“ si jej spíš a dřív, ale nemusí to být zas tak klíčové a hlavně ne odpovídající.

Já bych vzhled a chování (potažmo povahu) na téhle rovině z hlediska lidí, které znás krátce, neporovnávala. Samozřejmě roli v tom, zda na nás člověk celkově působí dobře, hraje obojí, ale vzhled si většina lidí pamatuje spíš. Nicméně třeba když si vybavuješ lidi z minulosti, se kterými si něco zažila a znala si je alespoň trochu blíže, často se stává, že si třeba pamatuješ spíš jejich chování než vzhled. A tady to právě záleží na tom, jak to máš ty a na tvojí individualitě.

Já, sama za sebe, vzhled a chování nepovažuji za „rovnocenné kategorie“ a do určité míry si, dalo by se říci, pamatují obojí. Někdy si pamatuji třeba jen, jak člověk vypadal, ale to je ve většině případů tehdy, když jsem jej po stránce osobnostní a povahové příliš neznala. Jindy, zvlášť když uplynula již dlouhá doba od coby, kdy jsem toho člověka potkávala, se mi vybaví zase spíše jeho povahové rysy a konkrétní zážitky… Záleží to na různých faktorech. :)
Doplňuji:
Ale samozřejmě tu hraje roli i to, že každý má různě rozvinuté různé typy paměti, takže některé věci si bude pamatovat spíš a jiné ne…