plebs

Co si všechno provést jak odstrašit Rusáka a tím se vyhnout válce?

Podle náčelníka generálního štábu je potřeba lidem stále připomínat, že Rusko je nepřítel a připravit se na konflikt.
Pochopil jsem naše silná armáda se musí moderně vyzbrojit, ovšem prostý lid nebo já jako nádeník co mohu udělat pro zastrašení Rusáka.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jen přemýšlet hlavou. Prijdeš na to, že váleční štváči a krmiči konfliktu jsou na západě. Putin není hloupý, aby si začal válku proti NATO, i když je má na vlastním prahu. Inten ukrajinský konflikt se týká ruských enkláv na východě Ukrajiny.
Je paradoxem, že po mírových jednáních volá čínský prezident. Protože cokoliv, co Putin řekne, nikdo nebere vážně, a mediálně překroutí.

Další odpovědi
da ny

Postarejte se o svůj klid, znalosti a nohy držte v teple a zdravý úsudek 😉
„Válečníci“ (vojáci z povolání, včetně těch teoretiků), se „konečně, mohou realizovat“.
Informace o celém konfliktu máme od počátku kusé, jednostranné a naservírované.
V historickém kontextu, chápe, ten, kdo ví, věci tak, jak jsou.
Ono je často všechno jinak, ne se zdá být. Historie to s odstupem času, mnohokrát potvrdila. V životě je to přesně tak, jak napsal E. M. Remarque, ústy Malého prince.
Studená válka, nikdy nepřestala.
Jen se střídají slabé a silné vlny, v závislosti na tom, kdo/kdy „vládne“, na obou stranách. Jaké má ambice a jaké ambice má zbrojní průmysl.
Každý si pak přihřeje svou polívčičku.

Rusko a komunisté jsou v USA strašákem, zejména, po celé poválečné období. Dva rivalové, stojící proti sobě, soutěžící, soupeřící. Vychovali si Lenina, aby potlačili feudální šlechtu. V Evropě to šlo snadno. Carské Rusko dlouho vzdorovalo (mělo sílu).
Své zkušenosti s Ruskem má Čína……
Jistě víte, co se událo na řece Ussuri (1969)..…..
Jistě jste se setkal s názorem, že Rusko, nepotřebuje řinčet/strašit jadernými zbraněmi… O to se starají a postarají jiní….. Jiní jestřábi a válečníci….
Konflikt na Ukrajině probíhá, tak, jak běží.
Kdyby Rusko (Putin), tedy Kreml „chtěl“ (a po těch letech, asi nejen Kreml), proběhne „válka“, docela jinak. Rychle, „bezpečně“ zmizí, zlikviduje se, vše na co si v určitém dosahu vzpomene.
Konvenční boje přinášejí útrapy a ztráty, ztráty na životech, na obou stranách.
Nikdo neví, k čemu je dobré, přilévání oleje do ohně….
Válka jsou ztráty, živoření…. válka je také byznys. Války je prostředek i nástroj (rozdíl mezi nástrojem a prostředkem je Vám jistě znám i z běžného pracovního procesu)……
Pokud ne, máte co dohánět 😉
Možná k zametání, k manipulaci obyvatelstva zemí, k poslušnosti, k diktátu?!

Člověk má vědět, znát, ověřovat a uchovat si zdravý úsudek (čím dál méně lidí, z řad mladých to v ČR dokáže). Přijímání naservírovaných informací, historie, je ošidné, v každé době.
https://www.ar­myweb.cz/clanek/u­dalosti-na-ussuri-v-roce-1969-lez-a-klam-coby-efektivni-zbran-informacni-valky
https://www.moderni-dejiny.cz/cla­nek/odhalena-tajemstvi-ussuri/
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101951641­42-vypravej/bonus/7303/

zjentek

Můj názor pokud chceme Rusáka skutečně zastrašit jak zastrašujeme pak ze všeho nejdříve bychom měli dát do pucu kryty CO včetně vybavení a aby také bylo nejen kompletní ale nejlépe i plně funkční taktéž v neposlední řadě ve skladech CO na veškerém jejich vybavení pozměnit/posunout datumovky min. trvanlivosti tak cca o 50 let blíže k současnosti ona také i guma někdy zteří pokud zrovna nejde o vysoce kvalitní výrobek z dovozu SSSR.

Drap

Snadno, nos lopatu na rameni a Putin si po porovnání satelitem bude myslet, že máš kulomet. Tvá úvaha mne přivedla na myšlenku, že to neni až tak dlouho , kdy už kdosi říkal, že : Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Hlada

Učit se dějepis. My se do žádných ozbrojených bojů nehrneme, ani se nebráníme. Vraždění a ničení se vyhýbáme jednáním. Věřím, že ani v současnosti bychom se nenechali válečnými štváči vyprovokovat.