danasos

Co si účtovat na brigádě?

Mám brigádu pomocné práce na stavbě a jsem placen za hodiny. Chtěl bych se zeptat, je normální si počítat i čas, který jsem tam strávil tím, že mi majitel vysvětloval co dělat…? A ještě – Když jsem tam včera tedy pracoval určitou dobu, poté jel domů a večer jsme měli sraz na místě aby jsme se domluvili co další den… Cestu mám 15km tam 15 zpět a benzín dostanu prý zaplacený(tu cestu večer, když jsem tam jel kvůli domluvě) Myslel jsem, že tam strávím pár minut a pojedu. Nakonec jsem tam byl 2 hodiny. Ted nastává otázka, co si mám teda v pohodě zaúčtovat abych nebyl nějaký „vydřiduch“? Říkal jsem si, že si započítám jen ty 2 hodiny. Jak to vidíte vy? Za co vše, je normální si nechat zaplatit? Nechci z nikoho tahat peníze ani být vůči sobě hloupý a jezdit se domlouvat zadarmo když je to taky můj čas…:/ Co si o tom myslíte?
Děkujiky za názory a rady jak to běžně funguje. Čím více názorů, budu rád.

Nejlepší odpověď
ponovotny

asi nejjednodušší budeš mít, když to probereš s tím kdo tě bude platit a uvidíš ;). to že si něco naúčtuješ je jedna věc a to jestli to někdo zaplatí je druhá a jste to právě vy dva, kdo se na tom musí dohodnout.
Doplňuji:
z hlediska toho co je běžné:

  • zaměstnanci jsou školeni v pracovní době, takže tam by se možná dalo přimhouřit oko
  • mimo pracovní dobu a místo výkonu práce je ne příliš obvyklé vyžadovat mzdu.
  • může to být ale i úplně jinak a záleží na dohodě a většinou rozhoduje ten kdo platí ;) (ale taky to může být úplně jinak)

když to s ním probereš, tak ať to dopadne jak chce tak alespoň oba uvidíte, jaký ten druhý opravdu je ;)
ale soucit s ním mít nemusíš ;), pokud ti ale platí i benzín (jestli opravdu platí) tak to vypadá, že bys ho nemusel zkoušet dojit, protože devět z deseti lidí co ti dají práci ti řekne ať se tam dostaneš jak chceš.
Jinými slovy ta hromada odpovědí na tuhle otázku je proto, žes položil takovou „těžkou“
Jak říkám důležitý je o tom mluvit a určitě se dohodnete. Neboj, že by ti zaplatil něco o čem nebude přesvědčený, že ti zaplatit chce