Hufnágl

Co tady založit fiktivní politickou stranu?

Jaký název byste ji dali?

Pokud jste moji výzvu "někteří"nepocho­pili, tak vás lituji, protože nemáte smysl pro humor a pro recesi.
Říkám si, proč by tady nemohla být strana, když tady jsou lidé s rozdílnými názory. Z některých příspěvků ovšem nabývám dojmu, že jsou od příznivců Milion chvilek, nebo pražské kavárny.
Ale i tak bych nazval stranu, Stranu Inteligentů… a nehrňte se všichni. :D

Nejlepší odpověď
anonym

Strana pro zdraví a spokojenost (SZS)
Ideový prostor: Střed, liberalismus-konzervatismus se sociálním akcentem

Čestný předseda a ideový představiel: Kepler
Předseda strany: Edison

  1. místopředseda: Zjentek
  2. místopředseda: Hufnágl

Stínový ministr financí: Kelt
Stínový ministr vnitra: Led
Stínový ministr spravedlnosti: Kepler
Stínový ministr zemědělství: Hufnágl
Stínový ministr školství: Pepa25
Stínový ministr zdravotnictví: dust8
Stínový ministr kultury: jsemjá
Stínový ministr práce a soc. věcí: Rokio
Stínový ministr obrany: Kryšpín
Stínový ministr zahraničí: Zvidatel
Stínový ministr dopravy: Edison
Stínový ministr průmyslu: Drap
Stínový ministr životního pros.: zjentek

Tisková mluvčí: Malvína

Komentáře, návrhy na změny, připomínky?

Další odpovědi
aliendrone

Je to jasné. Strana by se jmenovala „OPRC“ (Občané PRacující Cílevědomě), to by zlákalo Keplera k předsednictví. (bez fýrera to NEJDE, to je ti snad jasné) ;) :D :D

Jinak je ale Dby úpo mimo mísu. ;) :D :D
Třeba jako ministr zdravotnictví se mi vhodnější jeví Rokio (v úvahu přijde i Boy13 [nebo jak, prostě „ten s těma jizvama“]). :)
školství – quentos (v úvahu přichází i annas, ale ta až po řádném proškolení „Jak používat systematicky a důsledně karabáč“). ;) :D :D
Tisková mluvčí – tam záleží především na vzhledu (přeci jen oznámit: „K tomu se nebudeme vyjadřovat s ohledem na další šetření a GDPR“ se naučí každý) a protože nevíme, jak paní (slečna) Malvína vypadá, pořád máme v záloze Její Excelenci velvyslankyni PEKLA, o které je známo všelicos. Jisté je, že kvalifikaci i předpoklady má přinejmenším dostatečné. I o briketce by se dalo uvažovat a kdoví, venkoncem i marci1 by to s přehledem zvládla (Tuhle prohlásila, že ji chutná dobré pivo, tomu každý rozumí. A porozumění se vzájemnou empatií a pochopením je pro výkon na této pozici NEZBYTNÉ)! ;) :D :D

Zvážil bych tu dopravu – Edison by promptně zavedl všechny možné elektrokrámy, to by to vypadalo! ;) :D :D

Vnitro – jednoznačně Dochy! S baseballkou mu to jde skvěle, tudíž přechod na pendreky by pro něj byl bezproblémový. :D :D :D

Zemědělství – dudu nebo McMerkurion. S přírodou si neradno hrát, ta si jede po svém a na proklamace prdí. Zkrátka potřebuješ o tom něco vědět, jinak pochcípáme hlady. Tady bych neriskoval, to není žádná kultura aj. srajdy. :D

Ovšem třeba na ŽP se zjentek opravdu hodí (specialista na HMYZ!), zmákl by i kulturu, především sexuální (podobně jako Kepler). ;) :D :D

Prostě možností (a ZAJÍMAVÝCH) se nabízí mnoho, tudíž VELKÝ prostor k diskuzi! ;) :D :D

orwell

Nevím, co by to mělo za smysl. Filtivní = zdánlivý, smyšlený, neexistující,… nakonec ani další skutečná, nově založená politická strana patrně nic zásadního nevyřeší. Je jich tu dost a bylo mraky. Vzpomínám si např. na Nezávislou erotickou iniciativu, Stranu přátel piva a další – darmo mluvit. Bylo to podporováno i naším prvním polistopadovým prezidentem, který řekl: „40 let jsme tu měli stranu jednu (což taky nebyla úplná pravda) a nevím, proč bychom si nemohli po nějakou dobu dovolit třeba i 200 stran…“ To číslo si už přesně nepamatuji, ale bylo dost vysoké. Velmi jsem se tomu tehdy podivoval, neboť bych očekával spíš něco jako: „Lidi neblázněte, když rozbryndáme hlasy voličů do 200 stran, může se stát, že nakonec vyhraje jakási strana s pár %, která by si při počtu např. 8 stran ani neškrtla.“ Jak to dopadlo, víme. Ale jestli ti to udělá dobře, můžeš se pokusit založit třeba stranu SOS – Strana obrody státu, i když on si tu obrodu bude každý představovat trochu jinak. Navíc ti tam nalezou zase nějací hajzlíci, čemuž nezabráníš. Pokud se nemýlím, tak v USA si bohatě vystačí se dvěma stranami a nikdo to nekritizuje.

Zvidatel

Fiktivní politická strana. Jediná strana pro lid.

Butters_xD

A kdo by byl předsedou ? :D

Kryšpín

Já jsem pro. Na př. strana Vidláků bez lobistů, slibů, bez rozdělování dotací pro známé, desítkáře a kdo se dostane do Parlamentu nebo Senátu bude pracovat za poloviční plat.

Drap

Klidně založ. Založení politické strany má své zákonitosti. Pokud chceš založit stranu tady z anonymních uživatelů, tak to nebude žádná politická strana, ale nic neřešící spolek hlupáků,
Nechci být žádný stínový ministr a ani žádný jiný, zvláště ne v anonymním spolku, který si nějaký pomatenec vymyslí.

dust8

Strana Odpovídajících Lidí
SOL

led

FPS (fiktivní politická strana) založená za akým účelom? Ak to má byť politická strana, ako si predstavujete jej smerovanie, keď v návrhoch niektorých užívateľov, zlučuje celé politické spektrum?
Doteraz som si myslela, že politické strany (aj tie fiktívne) vznikajú pre splnenie určitých cieľov. Dokonca aj Strana (Jaroslava Haška) mírneho pokroku v mezích zákona, mala svoj cieľ.
Stranu Inteligentů ? A kto by potom tvoril členskú základňu? Ja sa k „inteligentom“ nerátam.

PS. Pre navrhovateľov tieňovej vlády, ďakujem za dôveru, ale ja mám iný pohľad na problémy jašteríc zelených, múch domácich a aliendronoch kepleroidných než UV (ústredný výbor) navrhovanej strany.
Ale už sa teším na to množstvo hlasov vo voľbách a prvý odsúhlasený zákon novej vlády pod názvom „Drevo nie je kov“.

zjentek

No už jsi to napsal: FIKTIVNÍ politická strana – FIK-POST. Úžasné, beru si to Životní prostředí. Tam přicházím se sloganem: „Nepodléhejte panice, JÁ to OPRAVÍM“!

ten který je

Na názvu by nezáleželo,záleželo by na poctivosti členů takové strany a ta tu chybí.Stačí se podívat na zdejší multinicky…

dust8

aliendrone: Takhle mě vyšoupnout! ;(

aliendrone

To že jsem tě nezmínil (jako mnohé jiné) NEZNAMENÁ, že se s tebou nepočítá. Pro tebe je flek vrchního ministerského rady na ge0rgovu ministerstvu informatiky, konkrétně na odboru trolling/spamming a další ofenzivní opatření. ;) :D :D

Mc Merkurion

… takovej už bylo, prvně fiktivní, pak sranda hnutí a než se člověk naděje jsou na kandidátce do parlamentu …

orwell

Jo, přesně. Tohle stojí za poslech a mám dojem, že tito legráckové nakonec vytrollili pro sebe pár miliónků. Nebo se pletu?
https://cs-tv.org/tv/ano-vytroll%C3%ADme-europarlament-volby-do-eu-cYvEWg_Tc6A.html

Mc Merkurion

… jo, jo, na ně sem si taky vzpomněl, byli po volbách všude a dostali pěkný prachy za hlasy ..

Hufnágl

Drap
Ty asi nejsi moc pro humor, co?

Drap

Kdyby to měl být humor, tak to dáš do kategorie zábava a ne kultura a společnost. A i tak mě to jako humor nepříjde, spíš jako pouze tlachání bez hlavy a paty A K TROMU ÚČELU SLOUŽÍ JINÉ STRÁNKY A NE TATO.

Hufnágl

… tak netlachej.

anonym

Drape, tak někdy odhoď vážnou tvář!