mosoj

Co si o tom myslet ?

Podle nařízení EÚ musí od roku 2015 v každé restauraci uvádět v jídelním lístku seznam alergenů použitých při přípravě jídla.

Přitom takováto věc jaksi uniká .

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/354797-problemy-s-pameti-i-autismus-postriky-repky-mohou-poskozovat-zdravi.html

Nejlepší odpověď
Drap

Je zbytečné si o tom cokoli myslet. V případě nařízení EÚ stejně tak při pěstování řepky a téměř i ve všem ostatním jde v první řadě o peníze a zisky jistých zájmových skupin. Zdraví lidí, ekologie a podobně v podstatě nikoho nezajímá. Tyto věci se dostávají popředí do zájmu pouze v případě když jde z toho „vytřískat“ nějaký vliv.

Další odpovědi
anonym

Je to podle nařízení EU a basta!

setapouch

Opravdu si myslis, ze lze delat deset veci najednou? I na tebou odkazovany problem jiste driv nebo pozdeji dojde.

Agneta

No ono to např. u takového McDonalda už bylo*, a tak bylo vidět, jaký šmejd to fakt je. Tam dávají i do Coly konzervanty – a jaké!!!
Dobře, teď jsem odbočila – ale reklamu jim udělám vždy zdarma a ráda :DDD

*) ale ještě zdaleka né kompletně

a co si tedy myslet? – že je EU mele sice pomalu, ale přece :DDD

da ny

Tak bych řekla, že za ta léta už mne podobné paradoxy nepřekvapují.
To bude seznam, nebo se snad kuchaři naučí zdravě a „kvalitn“ vařit ;)

Zajímalo by mne na jaký druh prodávané zeleniny a ovoce se dnes nepoužívají ony pesticidové koktejly.
„Chlorpyrifos je insekticid ze skupiny organofosfátů s úplným názvem O,O-diethyl-O-(3,5,6-trichlor-2-pyridyl)-fosforthioát. Používá se na ošetření napadených listů a plodů ovoce, dále na cukrovou řepu, kukuřici, obilniny, papriku, okurky, rajčata, brambory, řepku olejku……“

Pesticidy nebo GMO upravené rostliny a potraviny – je to prašť, jak bouchni 😁
A co konkurenční boj? Slunečnicový olej nejde na odbyt?! Ve slunečnicovém oleji je 30× více omega 6 než je vhodné pro lidský organismus ⇒ záněty v žilách ⇒ pak následné usazování cholesterolu ⇒ cévní onemocnění.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chlor­pyrifos

Pepa25

Jaký má smysl porovnávat dvě neporovnatelné věci?
Obsah alergenů spadá pod ochranu spotřebitele, kterou EU historicky hodně řeší. Připadá mi to trochu jako pruda, ale to bude asi tím, že naštěstí žádné potravinové ani jiné alergie nemám.
Článek na seznamu odkazuje na „kauzu“, kterou vyrobil ve stream.cz pořad „A DOST!), tj. boj proti řepce na základě konkrétních kauz, kdy měli lidé nebo zvířata problémy po chemickém postřiku pole. Uvedené díly jsem vidě a vyvolaly velkou odezvu – ovšem na obě strany, člověk, o kterém vím, že zemědělství rozumí (přitom řepku nepěstuje) si rval vlasy, jak je to nesmyslné a manipulativní. Od té doby A DOST“ nesleduju …