poa.li

Co si myslíte, že by se dalo v dnešní společnosti označit za opravdu spravedlivé pro všechny?

Nejlepší odpověď
annas

Marně přemýšlím, zda je něco, co platí pro všechny stejně. To, že žijeme, je absolutní, ale jakým způsobem žijeme, zda je vše pro nás spravedlivé, je relativní. Smrt je konečné řešení, ale kdy ji lze považovat za spravedlivou? Když zemře někdo ve 30, 40, 60, 80 atd. letech?

Další odpovědi
kvikal

smrt ?

hanjimka

Jedině smrt je spravedlivá.

Terryle

Ani smrt není spravedlivá a nikdy nebyla… to si jen lidi přibarvili, aby měli pocit, že něco málo spravedlivý je.
Někdo zemře v devadesáti, když klidně usne u oblíbený knížky… a někdo umře ve dvaceti poté, co pět let leží po nemocnicích v bolestech a bojuje o život. Co je na tom spravedlivýho? :o/

Napadl mě jedině text jedný starý písničky.
„Slunce je fér, to nezaspí a hřeje záda
Vysvitne včas, když naprší ti do mikáda
Nechce nic mít, nic nedluží a svítí stejně
na moji tvář, na dlaně tvé…“

fofbal

Rubáš nemá kapsy- tedy lidský skon