Grace7

Co si myslíte o věkovém rozdílu 5 let v kamarádství?

Dobrý večer,
Mám o 5 let mladší kamarádku je ještě víc dětská,ale já trochu taky. Jsme opravdu dobré kamarádky,věříme si a taky jsme se i párkrát pohádaly,ale rozumíme si. Bojím se že naše kamarádství nějak naruší muj odchod na střední. Co si o tom vy myslíte? Máte taky mladší kamarády? Myslíte že to nebude dál fungovat? Děkuju moc za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Na kamarádství, pokud je opravdové, nemá 5 let, ani žádný jiný věkový rozdíl, žádný vliv.

Další odpovědi
led

Priateľstvo na vek nehľadí.
Ale zjavne myslíš ani nie tak priateľstvo na život a smrť, ale akúsi symbiozu vašich názorov a konaní. čo bude, ak nebudete udržovať doterajšie vzťahy, ťažko povedať. Väčšinou takéto „neudržiavané priateľstvo“ časom prechádza do pasivity a stáva neho spomienka na dávne časy, na jeho miesto nastúpi nové priateľstvo…

Jiří Bohumil

Kamarády v průběhu života získáváš a ztrácíš. Věk na kamarádský vztah nemá vliv. Jde pouze o vzájemné porozumění a sympatie. Já měl kamarády o cca 10–15 let starší (bohužel už všichni umřeli) a dnes zase i o 13 let mladšího. Věk nehraje žádnou roli.
Odchod na jinou školu může Tvé kamarádství narušit, ve smyslu, že se už nebudete tak často scházet. Ale pokud bude váš vztah trvalý i tak přetrvá a budete se stýkat i když ne možná tak často jako doposud.

ivzez

Teoreticky by věk neměl hrát žádnou roli,
ale to platí spíše pro trochu starší než jste vy dvě.

Přechod na SŠ sám o sobě kamarádství ani přátelství neovlivní.
Ale SŠ bude náročnější než ZŠ, možná, že budeš někam dojíždět,
přípravě do školy budeš muset věnovat více času, …

Na kamarádku ti nebude zbývat tolik času jako dříve.
Je-li vaše kamarádství dobré, „ustojí to“.
Může se ale stát i to, že bude nedostatkem času trpět.