huxa

Co si myslíte o presidentovu mini proslovu ohledně omnestie, který teď vysílali například na ČT24? A celkově o amnestii?

Nejlepší odpověď
bolak

Já ho neviděl, takže nevím, ale myslím že ten tvůj překlep to docela vystihuje.
Jinak než omnestie se to totiž nazvat nedá :))
Doplňuji:
há, tak už sem to viděl, docela sranda :) nejde tu o amnestii ani o kriminálníky co propustil, ale čistě o jeho osobu… všechno to je mířený na něj, on je oběť a my všichni sme jen blbci, který se nechali zmanipulovat :))

musim se přiznat, trochu mi ho bylo líto, ona je to dost blbá pozice, když někdo udělá takovejhle kix, ví že udělal kix, ale zároveň ví že to nesmí za žádnou cenu přiznat…

Další odpovědi
venkovan

Pokud amnestii udělal špatně, tak nemůže čekat nic jiného, než kritiku. A kritika která je konkrétní, má konkrétní osobu. No a na někom se voda vaří hodně dlouho než poklička nadskočí.
Prominout trest a dát šanci jistě patří k důležitým krokům ve společnosti. popravdě – kolikrát nás ůamnestovali" rodiče. A ve své podstatě s jejím posláním souhlasím. Ale s její podstatou a ne s některými provedeními.
Takže plně s presidentem Klausem souhlasím, že na amnestii změníme názor. Já už ho změnil – raději žádnou, než takovou co vyhlásil.

kuldatomas

Na amnestii vidím největší problém v tom, že se týká kohokoliv. Podle mě by se amnestie měla udělovat individuálně. Propustit třeba ty, co prostě jenom udělali chybu a litují toho, ale ne ty, co páchají trestnou činnost záměrně a opakovaně, viz. docela dost případů, kdy šli lidi přímo z vězení někam krást.

bolak

Nehodíš odkaz, ať se můžu vyřádit?

bolak

*vyjádřit