Alesh

Co si myslíte o porodech doma v dnešní době?

Vím, že už tady ta otázka asi před třemi lety padla, ale ptám se protože je v naší rodině momentálně téma porodu aktuální (ne teda domácího).
Doplňuji:
No, dnes rodila ségra v porodnici samozřejmě, je to její třetí dítě (člověk by si řekl, že to už nemůže nic překvapit) a docela mazec, malej se zamotal do šňůry, volali primáře, páč nějaká mladá doktorka si s tím nevěděla rady, takže císař a bylo to taktak jinak z toho mohl být prů*er jak sviňa, malej je v pořádku! 🙂
Radši ani nedomýšlet, kdyby byla ségra jedna z těch „moderních“ žen. Fakt, jestli víte o někom, kdo snad uvažuje o porodu doma, nechť si dá pár facek, aby se probral. Aspoň takto anonymně bych rád poděkoval panu primáři.

Nejlepší odpověď
Pájo

Nezodpovědnost.
Hledal bych porodnici s osobnějším přístupem, ale vystavit takovému riziku svou ženu, to bych nikdy nedopustil.
Řada lidí namítne, že dříve se o vše postarala příroda a žena sama, ale!

Další odpovědi
badisko

k nicemu …ohrozuji zdravi maty i ditete …

anonym

Jedna moje známá podlehla naléhání partnera a rodila první dítě doma. Když jsem s ní po několika týdnech mluvila, řekla že to byla hrozná zkušenost. Otec dítěte v kritické chvíli ztrácel nervy, odbíhal na balkon kouřit a celkově nějak haproval. V tomto případě to dopadlo dobře (ačkoliv tito alternativci pojmenovali synka Orlík) ale druhý porod již plánovali jinak. Já sama po vlastních zkušenostech bych nic podobného neriskovala, ostatně to ani v těch dobách nebylo možné. Doma občas porodila akorát nějaká cikánka.
Doplňuji:
Gratuluji, strýčku!

hanulka11

Jelikož oba moje porody byly dost „špatné“ nejsem pro porod doma . I když by byl bez problémů. Přeci jen s lékařem za zády je to většinou jistější .
Jen můj názor- nemusíte se mnou souhlasit.

venkovan

Před desetiletími porody v nemocnicích zachránily mnoho dětí a matek, když se vše začalo komplikovat. Ve světových statistikách patříme mezi země s nejmenší porodní úmrtností, Ale tak nějak se ztratil ten první kontakt matky s dítětem. Někde je to jako fabrika. Nicméně – ve většině porodnic se porody začínají stávat osobitější.
Domácí porody se stávají jakousi módou některých matek, které se snaží ve své vizi o to nejlepší pro své dítě. Riziko podceňují, pravda, že mnozí zas riziko přeceňujeme.
Nicméně mám pocit, že ty odpovědné matky jdou rodit pod lékařský dohled. protože přeci jenom občas se stane, že předpokládaný lehký porod se změní v těžké drama. Tu chvíli nepohodlí v nemocnici potom s dítětem doženou.

Drap

Je to hazard

Kamionacka09

Nesla bych do toho takhle rodit doma,myslim ze by se jako naschval neco pos*alo.

huxa

doplním ještě Pája-v minulosti (pár set-tisíc let dozadu) byla úmrtnost matky nebo dítěte při porodu kolem 50% a obou dvou kolem 20%, poté se začali rozmáhat porodní báby a různý další doktoři, kteří pomáhali alespoň trochu při porodu